חוקרי מס הכנסה פשטו על משרדי מכבי ת"א

פרשת בנק ההשקעות הפרטי של מוני פנאן עולה מדרגה: חוקרי רשות המיסים פשטו אחר הצהריים על משרדי הקבוצה בתל אביב ואספו מסמכים לצורך חקירת "בנק פנאן". מנהל המשק של מכבי תל אביב כבר נחקר ובימים הקרובים צפויים להגיע למשרדי הרשות גם שחקני ומאמני עבר של הקבוצה

שבעת ימי האבל על מותו של מוני פנאן ז"ל יסתיימו רק מחר, אבל אחרי כל השמועות והעדויות שכבר נחשפו, פשטו אחר הצהריים חוקרי רשות המסים על משרדי אגודת הכדורסל של מכבי תל אביב ברחוב הירקון.

החוקרים החרימו מאות מסמכים הקשורים לפרשת "בנק ההשקעות" של פנאן ומחשבים. בימים הקרובים ייבדקו החומרים והחוקרים ינסו לבדוק באמצעותם לאן הלכו הכספים בהם טיפל מנהל הקבוצה לשעבר.

כל מי שהשקיע בבנק הפרטי היה חייב בדיווח לרשויות המס, כך שעצם העברת וקבלת הכספים לפנאן היא לכאורה עבירה על החוק. על פי ההערכות, ברשימה הזו נמצאים עשרות אנשים ובהם שחקני עבר, מאמנים ואנשים נוספים הקשורים למכבי.

מוקדם יותר נחקר במשרדי הרשות עמי ביטון, איש המשק של הקבוצה ואחד מחבריו הקרובים של פנאן, החשוד שהעביר את מעטפות הכסף לשחקנים. גם שותפו העסקי של פנאן, ציון נתן, כבר נחקר ובימים הקרובים צפויים להגיע למשרדי הרשות נחקרים נוספים, בהם שחקנים ומאמני עבר של מכבי תל אביב.

ניק לוין מדבר: "פגשתי את פנאן פעם אחת בלבד"

על פי החשד, קיבל לידיו פנאן כספים משחקנים וגורמים נוספים בקבוצה והשקיע אותם באמצעות הברוקר ניק לוין הבריטי. היום הכחיש לוין כל קשר לפרשה. "פגשתי את האיש הזה פעם אחת וזה היה כשעברתי בלובי של בית מלון בפראג לפני ה"פיינל פור", הדגיש לוין בריאיון ל"ישראל היום". "לא פגשתי אותו בשום זמן אחר. אם יש עובדות, אמורים להיות מסמכים או שיחת טלפון".

ברשות המסים יבדקו אי תשלום של לקוחות פנאן על הרווחים מההשקעות. על פי ההערכה, הרווחים הועברו לשחקנים ולמשקיעים האחרים במזומן בתוך מעטפות.   

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התאבדות מוני פנאן - סיקור מיוחד:

מוני פנאן שם קץ לחייו, הערכה: הסתבך בחובות

שחקני מכבי לא ישובו ארצה להלוויתו של פנאן

הצהובים נותרו המומים במסעדת 206

מוני פנאן: הלב הפועם של מכבי תל אביב