האישה שנפלה משחזרת: "צעקתי בכל הכוח אך הוא לא ענה"

בביה"ח "הלל יפה" מאושפזת במצב קשה אך יציב טטיאנה טאקצ'נקו בת ה-33, שנפלה לתוך בור סמוך לנתניה. ביום שאחרי מתברר שהגבר שאיתו הייתה ונהרגמהנפילה לתוך הבאר החשופה, הוא אינו בעלה. כעת היא משחזרת את רגעי הפחד: "צעקתי בכל הכוח אך הוא לא ענה"

יממה לאחר שנפלה לבור בעומק 20 מטרים סמוך לנתניה ונפצעה במצב קשה, משחזרת לראשונה טטיאנה טאקצ'נקו בת ה-33 את רגעי הבלבול והפחד. "הרגשתי שאני נופלת לבור, ויותר מזה אני לא זוכרת כלום", סיפרה לעיתון "ידיעות אחרונות" בזמן שהיא מתאוששת בבית החולים.

באירוע הטרגי שאירע בשעת לילה מאוחרת נהרג גבר בן 50 מחולון, לאחר שנפל לבור הפתוח בתוך מבנה נטוש. לדברי של טאקצ'נקו, היא חיכתה באוטו לגבר בזמן שנכנס למבנה. כאשר לא חזר הלכה בעקבותיו ונפלה גם היא.

על האירועים שהבילו לנפילה הטרגית היא מספרת: "אני זוכרת שהלכתי עם חברים למסעדה בנתניה, היה כיף ושתיתי שתיים או שלוש כוסות". לדבריה הגבר היה אמור להחזיר אותה הביתה, וסמוך למחלף נתניה אמר שהוא "הולך להשתין ותכף חוזר".

חושך מצרים

"חיכיתי באוטו, היה חושך מצרים, מפחיד נורא, כשראיתי שהוא לא חוזר התחלתי לדאוג. השארתי את המכונית מונעת והלכתי לחפש אותו. נכנסתי לבית הנטוש שאליו הוא הלך, צעקתי לו בכל הכוח, אבל הוא לא ענה". על פי טאקצ'נקו אז החלה להרגיש חוסר שיווי משקל ונפלה לבור.

בינתיים מנסה המשטרה להבין את טיב יחסיהם של הגבר והאישה, כדי לנסות ולהבין מדוע נכנסו השניים בשבת לפנות בוקר למבנה נטוש בצד הדרך. מה שברור לחלוטין היא כי השניים לא היו נשואים, משום שהאישה נשואה לגבר אחר, השוהה לצד מיטתה של הפצועה בבית החולים מאז הובהלה לשם על ידי מד"א.

גורם במשטרה מסר לחדשות 2 באינטרנט כי "ברגע שהאישה תשוב לאיתנה היא תיחקר, כדי לבדוק האם מה שהוביל לתוצאה הטרגית הן נסיבות פליליות. עוד הוסיף הגורם המשטרתי כי "אין ספק שההיגיון הבריא יוצר תמונה מאד מסויימת, אך צריך לחקור עד הסוף כדי להגיע לחקר האמת".  

מבית החולים "הלל יפה" בחדרה, שם מאושפזת האישה, נמסר כי היא הועברה למחלקה הכירורגית להמשך הטיפול בה, ומצבה מוגדר קשה אך יציב. בעלה של האישה שוהה כל העת לצד מיטתה.

השוטר שמצא את הזוג משחזר

"את בני הזוג גילו שני מתנדבים של משטרת התנועה הארצית, שחלפו במקום סמוך לשעה 07:00. "ראיתי את המבנה הנטוש", סיפר לחדשות 2 המתנדב משה תשבי, "הרכב היה מונע בחוץ בלי אנשים בתוכו, וזה היה מוזר מאד. נכנסתי לתוך המבנה וראיתי את הבור, אבל לא ראיתי בהתחלה את האנשים בגלל האפלה שהייתה בפנים".

לאט לאט העיניים התרגלו לחושך ופתאום זיהיתי את האישה בתחתית הבור, שוכבת כשהיא לבושה בבגדים שחורים", הוסיף מתנדב משטרת התנועה. "היא לא הצליחה להגיד כלום, רק נאנחה 'איי, איי' והרימה את היד כדי שנראה אותה. מיד הזעקנו למקום כוחות הצלה גדולים".

"התחלנו לדבר איתה בינתיים כדי לשמור אותה בהכרה, וניסינו לרדת אליה בסולם אבל הוא נגמר באמצע הדרך", הוסיפו שני המתנדבים שהצילו את האישה, "כל מה שיכולנו לעשות הוא לצעוק לה למעלה ולחכות לכוחות ההצלה".

כשהגיעו כוחות ההצלה למקום, השתלשל צוות של מגן דוד אדום לבור בעזרת חבלים בסיוע כוחות כיבוי אש, ומצא את השניים מוטלים בתחתית הבור כשמצבו של הגבר אנוש. הצוות החל להעניק טיפול ראשוני לזוג בתוך הבור ולאחר מכן חילץ את האישה, בת גילו של המטייל, והעביר אותה לבית החולים הלל יפה בחדרה. מותו של הגבר נקבע במקום.

מפקד משטרת נתניה: "כל כיווני החקירה נבדקים"

מפקד משטרת נתניה, ניצב משנה עמיחי אשד, הגיע אף הוא לזירת האירוע. "המתנדבים הבינו שמשהו אינו כשורה, נכנסו למבנה ואיתרו בור בעומק של כ-20 מטרים", סיפר נצ"מ אשד, "בהמשך התברר שמדובר בגבר ואישה שנפלו לבור".

"אנו נמצאים בשלב איסוף הראיות בתוך הזירה וניסיון לחקור מה קרה בשעות האלה", הוסיף קצין המשטרה. "החקירה עדיין בראשיתה ואנחנו מנסים להבין איך הם נפלו לבור - מנפילה סתמית ועד אירוע פלילי, כל כיווני החקירה נבדקים".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק