החשוד ברצח אשתו התאבד במעצר

אמרה טמיסגין, החשוד ששיסף השבוע את גרונה של אשתו אורלי בדירתם בנתניה, שם קץ לחייו בתלייה עם סדין בתא המעצר בכלא הדרים. זהו המקרה ה-14 שבו עציר מתאבד בתאו מתחילת השנה. בשירות בתי הסוהר מבינים שמדובר בתופעה, אך עם זאת מבהירים: לא מדובר בעציר שהוגדר כדרוש השגחה או בעל נטיות אובדניות

אמרה טמיסגין, החשוד ששיסף את גרונה של אשתו ורצח אותה השבוע בדירתם בנתניה, נמצא הבוקר ללא רוח חיים בכלא השרון לאחר ששם קץ לחייו. טמיסגין הכחיש עד כה בחקירתו כי רצח את אשתו. מדובר במקרה ה-14 מאז תחילת השנה שבו עציר מתאבד בתאו בישראל.

החשוד ברצח נמצא היום בתא המעצר בו שהה לבד, כשהוא תלוי מסולם המיטה העליונה וסדין כרוך סביב צווארו. צוות סוהרים וניידת טיפול נמרץ ניסו להחיות את העציר, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו במקום.

פרקליטו של החשוד ברצח, עו"ד אבי חימי, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "כל מאפייני האירוע הראו על חובת פיקוח של השב"ס על העציר. מדובר באדם ללא עבר פלילי, שהיה במצוקה עקב החשדות שעמדו נגדו. מספיק להביט באתר האינטרנט של משרד הבריאות, כדי להבין שבקרב גברים בגילו – עולים חדשים ממוצא אתיופי – יש אחוז התאבדויות בשיעור גבוה. כל אלו חייבו פיקוח צמוד שלא היה".

עוד סיפר הפרקליט כי ביום שישי בצהרים, הועבר לראשונה העציר לכלא הדרים, שם שהה בתא לבדו. "יום למחרת", הוסיף עו"ד חימי, "אירעה ההתאבדות. אני ביקרתי אותו מספר פעמים והוא מעולם לא דיבר על התאבדות. על ההתאבדות היום שמעתי מכלי התקשורת, איש בשב"ס לא טרח להתקשר וליידע אותי".

הרצח בנתניה: השכנים שמעו צרחות מקפיאות דם

הרצח התרחש ביום שלישי השבוע. תושבת נתניה בת 35, צהייניש אורלי טמיסגין, נמצאה ללא רוח חיים כשהיא מתבוססת בדמה. השכנים בבניין הדירות בשדרות בן צבי בנתניה שמעו צרחות מקפיאות דם וקולות ויכוח מאחת הדירות בבניין. על פי העדויות שנאספו מהשכנים, הבעל צעק על אשתו שתמצא עבודה, והיא סירבה. בשלב הזה החלו להישמע צעקות רמות מהדירה, והשכנים הזעיקו את המשטרה.

השוטרים שהגיעו למקום ונכנסו לדירה מצאו את הצעירה בת העדה האתיופית, כשהיא ללא רוח חיים. האישה נמצאה שהיא מתבוססת בדמה, ועל פלג גופה העליון נמצאו סימני אלימות קשים. צוות מד"א-שרון שהוזעק למקום נאלץ לקבוע את מותה במקום.

"כשהגענו לדירה מצאנו אישה שוכבת על המיטה ללא רוח חיים", סיפר לחדשות 2 הפראמדיק שהגיע ראשון לזירת האירוע, חנוך רוזין. "על גופה היו סימני אלימות קשים, וכבר לא היה מה לעשות. האזור כולו היה מלא בדם".

לבעל היסטוריה של עבירות אלימות

כוחות הצלה ומשטרה גדולים הגיעו למקום. "זה היה מחזה קשה מאד", סיפר לחדשות 2 אחד השוטרים שהגיע לדירה. ההערכה הראשונית במשטרה היא שהאישה נדקרה למוות על ידי בעלה שנמלט מהמקום. כלי הרצח המשוער, סכין מגואלת בדם, נמצאה זרוקה בפח אשפה.

מפקד משטרת נתניה, סגן ניצב עמיחי אשד, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "אנחנו בודקים את כל כיווני החקירה, אך ככל הנראה מדובר ברצח על רקע אלימות בתוך המשפחה". מפקד משטרת נתניה הוסיף כי לבעל עבר פלילי של עבירות אלימות.

עלייה של 40% בהתאבדויות אסירים

מדובר בעלייה של 40 אחוזים בהשוואה לשנה הקודמת, שבה אירעו עשרה מקרים של התאבדויות עצירים בבתי הכלא. המקרה האחרון הוא התאבדות העציר אסף גולדרינג בן ה-34, שהואשם ברצח בתו נעה בת ה-3. גם גולדינג התאבד בכלא הדרים שבשרון, לאחר שקפץ מגובה של כשלושה מטרים לעבר ערימת בטון חצר הכלא.

בשירות בתי הסוהר מסבירים שהעציר לא הוגדר כדרוש השגחה ולא נמצאו אצלו נטיות אובדניות. עם זאת, העבירו את המקרה לטיפול  משטרת ישראל והורו על הקמת ועדת חקירה של שירות בתי הסוהר לבדיקת נסיבות האירוע.

שב"ס: מונעים התאבדויות מדי יום

עציר נוסף שיצר דיון בנושא מידת ההשגחה על עצירים הוא הבדרן דודו טופז ז"ל, שהתאבד בתלייה בבית המעצר ניצן ברמלה לפני כחודשיים. הכשל העיקרי של שב"ס, כך מסתמן, היה הכבל החשמלי שהיה בתאו של טופז. מבדיקה שערכו בשירות בתי הסוהר עלה שברז התא בו שהה טופז, תא לאסירים בסיכון, ממוקם בגובה נמוך של 80 ס"מ בלבד - כדי למנוע ניסיונות התאבדות.

אבל טופז, ככל הנראה, התיישב על הרצפה ונחנק למוות. "מי שנחוש לבצע מעשה אובדני אכן יצליח", אמר מפקד מחוז מרכז בשב"ס גונדר נזים סבטי, לאחר התאבדותו של טופז. "מדי יום אנחנו מונעים מקרים רבים של נסיונות התאבדות בין כתלי בית המעצר".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק