נחשף מפעל לייצור תרופות מזויפות לשיפור חיי המין

המשטרה פשטה על מפעל לייצור התרופה "הרבה גרא" בכפר בגליל - שמבטיחה "שיפור ביחסי המין". שני חשודים נעצרו כשברשותם כ-30 אלף טבליות של התרופה. במשרד הבריאות מזהירים: התרופה מסוכנת לבריאות

מפעל התרופות המזויף (משטרת ישראל)

רוצים לשפר את חיי המין? אם רכשתם לאחרונה תכשיר לשיפור חיי המין בשם "הרבה גרא"   (HERBA GRA) - תשכחו מזה. המשטרה פשטה בשבוע שעבר על מפעל לייצור התרופה בכפר מנדה שבגליל, והסתבר שהיא בכלל מזוייפת.

המשטרה עצרה בהרצליה שני חשודים כשברשותם 30 אלף טבליות ובקבוקונים של התכשיר, ארוזים ללא עלון הסבר. על ה"תרופה" נכתב שמה בעברית, באנגלית ובערבית. בנוסף, נתפסו כמה עשרות טבליות של "ויאגרה" ו"סיאליס", מזויפות אף הן.

בחיפוש שערכו השוטרים ונציגי משרד הבריאות במחסן בכפר מנדה נמצאו מכונות לייצור תרופות, חומרים כימיים, מאות אריזות פלסטיק, שני גלילי אלומיניום לאריזת התרופות וציוד רב הקשור ליצור תכשירים.

מסין למזרח ירושלים

התכשיר ל"שיפור חיי המין" עלול לגרום למשתמשים בו ללא מעט תופעות, אבל שיפור בכוח הגברא היא לא אחת מהן. בחקירתו סיפר אחד החשודים, תושב הרצליה, כי הוא מייצר את התכשירים ואורז אותם במחסן בכפר מנדה שבגליל עבור אנשים ממזרח ירושלים שייבאו את החומר מסין.

לטענתו, הוא אינו יודע מה הרכבו של החומר המיובא, והיה בטוח שהתרופות מאושרות על-ידי משרד הבריאות. חשוד נוסף שנתפס איתו הוא תושב מזרח ירושלים.

לא משפר את חיי המין; מסוכן לבריאות

היחידה למאבק בפשיעה פרמצבטית במשרד הבריאות נרתמה לסייע בחקירה. בבדיקת רישיון התרופה התגלה כי בשנת 2005 אכן הוגשה בקשה לקבל רישיון לתכשיר על ידי כמה תושבי מזרח ירושלים ורמאללה. בבקשה צוין כי מדובר בטבליות שהרכבם הוא "תערובת צמחית". משרד הבריאות הנפיק אז לתכשיר רישיון לשנה וחודש.

בבדיקה שנעשתה במעבדות של משרד הבריאות נמצא כי הטבליות מכילות "סילדנאפיל" (sildenafil) - החומר הפעיל של תרופת הויאגרה. במשרד הבריאות מזהירים: מדובר בסכנה לבריאות למי שנוטל את התרופה שלכאורה עשויה מחומרים טבעיים.