ראשל"צ: מצוד אחר פורץ שירה בדייר במהלך מאבק - הסתיים ללא תוצאות

רעול פנים נכנס לפנות בוקר לדירה בראשון לציון. בעל הדירה התעורר מהרעש, לא ויתר ונאבק בפורץ. הוא לפת אותו בחולצתו, וכדי להשתחרר מהאחיזה - הפורץ ירה. הצעיר הועבר במצב בינוני לביה"ח אסף הרופא. המשטרה פתחה במצוד נרחב אחר החשוד שנמלט מהמקום, ללא תוצאות

אחד הסיוטים הגדולים של כל אחד מאיתנו הוא להיתקל בפורץ לדירה ולתפוס אותו "על חם". הלילה זה קרה לתושב ראשון לציון, שסיים את המפגש הלא ידידותי בבית החולים, לאחר שגילה נחישות ונאבק בפורץ - שבסופו של דבר ירה בו.

המשטרה ניהלה הבוקר מצוד אחר פורץ רעול פנים שפרץ הבוקר לדירה - וירה בבעלים במהלך מאבק בין השניים. בעל הדירה פונה במצב בינוני לבית החולים אסף הרופא. הפורץ לא נמצא.

מחקירה ראשונית של משטרת ראשון לציון עולה כי לפנות בוקר חדר פורץ ליחידת דיור בבית ברחוב כפר חרוב בעיר, בה מתגוררים צעיר בן 33 ובת זוגו.השניים מתגוררים סמוך לווילה גדולה בה מתגוררים הוריה של הצעירה, בשכונת וילות שקטה.

"הם עברו טראומה, אבל ברוך השם, פיזית הם בסדר", אמר לחדשות 2 באינטרנט יאיר יפה, אביה של בת זוגו של הצעיר שנורה. "אני לא מבין למה הוא לא פרץ לבית הגדול, ואיך לא התעוררתי לשמע המאבק. אני בדרך כלל שומע אפילו זבוב שיש בחדר".

הפורץ ניסה להשתחרר מהאחיזה - וירה

הפורץ נכנס רעול פנים. ארכיון (חדשות 2)
מהחקירה הראשונית במשטרה עולה כי פורץ נכנס רעול פנים לתוך הדירה, ומהרעש שהקים התעורר הדייר. הוא יצא מחדר השינה, הבחין בפורץ, ובין השניים החל מאבק פיזי, במהלכו לפת הצעיר את השודד בחולצתו באמצעות ידיו. בסופו של דבר, כנראה בניסיון להשתחרר מהאחיזה, ירה הפורץ בבעל הדירה - ונמלט מהמקום.

לדירה הגיעו כוחות משטרה גדולים וצוות מז"פ אסף ראיות בשטח. שוטרים ערכו במשך שעות מצוד נרחב אחר החשוד בסיוע מסוקים, גששים וכלבנים. מחסומים רבים הוקמו בניסיון ללכוד את הפורץ. חקירת האירוע נמשכת בשלב זה במישור המודיעיני. המצוד אחר החשוד הופסק.

"השמועות בשכונה היו כי מדובר בניסיון חיסול", סיפרה שכנה במקום. "שמענו צעקות בלילה רק למשך שתי דקות, אבל לא חשבנו שזה רציני. הבוקר, התעוררנו לשמועות שמדובר בניסיון חיסול, אבל עכשיו אנחנו מבינים כי מדובר בניסיון פריצה". שכנה אחרת הוסיפה: "אני חוששת שזה יכול לקרות גם אצלי. ממתי פורצים מסתובבים חמושים?".