האישה שהורדה מהרכבת בגלל 5 שקלים: "השוטר כמעט שבר לי את היד"

איילה כהן בסך הכל רצתה לנסוע הביתה ברכבת, אבל הנסיעה השגרתית הפכה לסיוט של ממש. היא נאזקה ע"י שוטר, נחקרה במשטרה והורדה באמצע הנסיעה - בגלל חמישה שקלים והכל תועד בטלפון סלולרי. צפו בתיעוד ובראיון עם האישה

מהצד זה נראה כמו שוטר נועז שמצליח לעצור עבריין מסוכן אבל השוטר כאן הוא הכל חוץ מנועז, וה"עבריין" זו בסך הכל אשה תמימה שהתווכחה על 5 שקלים.

אתמול אחה"צ עלתה איילה כהן לרכבת בתל אביב. במהלך הנסיעה צפונה היא עברה לקרון של המקומות השמורים. לטענתה, היא גם הסכימה לשלם תוספת של חמישה שקלים אבל הפקח סירב לקבלם. לוויכוח נכנס אז דוד ראזק שוטר שישב בקרון - ולפי התמונות הוא החל מיד להשתמש בידיים.

"הוא גרר אותי, משך אותי, וכמעט שבר לי את היד. וכשהגענו לבנימינה ביקשתי שהוא יוריד ממני את האזיקים", סיפרה איילה בראיון לחדשות 2.  

רוב הנוסעים היו המומים מהמחזה אחרים ניסו להתערב וצילמו, אבל את השוטר ראזק זה ממש לא עניין. לבסוף הוא ניצח. איילה כבולה באזיקים הושפלה הותקפה והועברה לתא המעצר במשטרת זכרון יעקב.

ברכבת טענו שאיילה סירבה לשלם במשטרה הסבירו כי תקפה את השוטר הפרה את הסדר הציבורי. איילה שכבר הגישה תלונה במח"ש נפגעה ביד ובראש ונזקקה לטיפול רפואי. השוטר ראזק אפילו לא הושעה. כאן הוא גילה עקשנות, התמדה ולא מעט כח פיזי אבל אולי זה לא היה במקום המתאים ובטח שלא מול הכתובת הנכונה.

התקרית תועדה בטלפון הסלולרי

הידיעה על התקרית במהלכה אישה נעצרה ברכבת, מכיוון שלא שילמה חמישה שקלים עבור מושב שמור, פורסמה לראשונה אמש כאן בחדשות 2 באינטרנט. התקרית החמורה שתועדה בטלפון סלולרי התרחשה אתמול במהלך נסיעת רכבת שגרתית מתל אביב לכיוון חיפה.

במהלך בדיקה שגרתית, גילה פקח הרכבת כי למרות שאישה קנתה כרטיס במחיר רגיל, היא נכנסה לקרון שמור - שאליו נדרשים הנוסעים לשלם תוספת של חמישה שקלים - וביקשה להתיישב.

עד ראייה לאירוע כולו סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי האישה אף פנתה מיוזמתה לאנשי הרכבת וביקשה לשלם את התוספת לכרטיס. ברכבת ישראל טוענים לעומת זאת כי האישה סירבה לשלם על אף שהוצע לה לעשות כן.

הנוסעת נאזקה לעיני הנוסעים

אלא שהפקח סירב לאפשר לה להתיישב בקרון השמורים גם אם תשלם את ההפרש המתבקש, ודרש ממנה לצאת מהקרון. הנוסעת סירבה, התעלמה ממנו והרכבת המשיכה בנסיעתה כמתוכנן. גם בפעם השנייה שהפקח פנה אליה, סירבה הנוסעת להתפנות ממקומה.

הפקח פנה לשוטר שהיה במקרה על הרכבת. מול המצלמות נראה השוטר ניגש לאישה ודורש ממנה אף הוא לצאת מהקרון. הנוסעת סירבה לקום, ובתגובה השוטר הפעיל כוח ואזק אותה.

במהלך האירוע כולו צעקה האישה וביקשה שיניחו לה. "חייל, תעזור לי!", ביקשה הנוסעת מלובש מדים שעמד לצידה, "אני מתחננת! לא עשיתי כלום!", אולם איש לא קם לעזרתה. כשהגיעה הרכבת לתחנת בנימינה, הוריד אותה השוטר מהרכבת כשידיה כבולות. החשד: הפרעה לסדר הציבורי.

מהמשטרה נמסר אתמול תגובה לידיעה: "האזרחית לא שעתה לבקשת השוטר לקום והתנגדה למעצר. לאחר שהתבקשה להזדהות היא החלה לצעוק ולקלל ולכן עוכבה לחקירה בתחנת בנימינה שבסיומה שוחררה. מחלקת תביעות המשטרה תבדוק את הנושא ותשקול הגשת כתב אישום".

מרכבת ישראל נמסר בתגובה לידיעה: "הפקח עשה את עבודתו כנדרש ממנו. לא יעלה על הדעת שנוסעים ישבו במקומות שנוסעים אחרים שילמו עליהם".

החייל סירב לרדת - החיילת השתוללה

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק