ד"ר זיס החשוד בסחר איברים הוסגר לישראל

כשנתיים לאחר שהתפוצצה הפרשה, הוסגר לישראל מאוקראינה ד"ר מיכאל זיס החשוד במעורבות בסחר איברים שבמסגרתו פותו אנשים קשיי יום לתרום כליה בעבור תשלום. המשטרה תבקש להאריך את מעצרו

שנתיים לאחר שנמלט לאוקראינה, הוסגר לישראל לפנות בוקר ד"ר מיכאל זיס, החשוד במעורבות בפרשת סחר באיברים של אזרחים ישראלים, תמורת עשרות אלפי דולרים.

מיד עם הגעתו ארצה הוא נחקר על ידי היחידה המרכזית של מרחב העמקים. המשטרה תבקש הבוקר להאריך את מעצרו בבית משפט השלום בנצרת. במשרד המשפטים מציינים כי ד"ר זיס שימש כ"רוח החיה" ואחת הדמויות המרכזיות ברשת מאורגנת ושיטתית של סחר באיברים.

"רשויות אכיפת החוק בישראל מודות לרשויות אוקראינה על שיתוף הפעולה הפורה של רשויות אוקראינה בפרשה זו", הוסיפו במשרד המשפטים. "שיתוף פעולה שמבטא נחישות בלחימה בתופעה החמורה והבלתי אנושית של סחר בבני אדם".

החשד: אנשים קשיי יום פותו לתרום כליה

חקירת הפרשה החלה לפני כשנתיים והתרכזה במגזר הערבי, ובעקבותיה נעצרו מספר חשודים. החשד הוא כי אנשים קשיי יום מישראל פותו לתרום כליה תמורת תשלום, הוטסו לאוקריאנה, שם בוצעו בהם הניתוחים. הפרשה התפוצצה, לאחר שהתורמים הגישו תלונות כי לא קיבלו את שכרם - ואף נותרו  ללא סיוע רפואי.

מיד לאחר המעצר נמלט ד"ר זיס מישראל. בשנתיים האחרונות הוא שהה במעצר ובמעצר בית באוקראינה. בסוף השבוע האחרון נשלחו לאוקראינה שני שוטרים מהיחידה המרכזית כדי להביאו לישראל.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק