רוסיה תסייע בחקירת הרצח בראשל"צ

במשטרה פנו לרשויות האכיפה ברוסיה בבקשה לסייע בחקירת הרצח, וינסו להתחקות אחר שורשי המשפחה באוקראינה. בינתיים מתחזקת ההערכה שלא מדובר ברוצח שכיר, זאת בשל ממצאי DNA שנמצאו בדירה. עוד מתברר מהחקירה כי הרוצח דקר למוות את הסבתא והנכדים, חיכה בדירה במשך שעות עד שגם הסב וההורים ישובו - ואז שיסף את גרונם

בית המשפחה בראשון לציון (חדשות 2)

מאחורי סימני השאלה הגדולים סביב הרצח נפרדו היום ממשפחה שלמה - סבא וסבתא, זוג הורים, ילדים קטנים - שישה קורבנות. כולם נקברו אתמול יחד בבית העלמין בגבעת ברנר ויחד איתם נקברה התעלומה שהובילה למותם.

המשטרה ממשיכה לאסוף ראיות שיעזרו לה למצוא את האחראי לטבח המחריד, זאת לאחר שנשללה האפשרות שהרוצח הוא אחד מבני המשפחה. במשטרה מעריכים שהרוצח הכיר היטב את בני המשפחה, כיוון שלא נמצאו סימני פריצה לדירה.

עיתון 'מעריב' מפרסם הבוקר כי לאחר שנשללה האפשרות כי מדובר ברצח בתוך המשפחה, ביקשה אתמול המשטרה מרשויות האכיפה ברוסיה לסייע בחקירה. במקביל, ינסו במשטרה לבנות את הפרופיל של בני המשפחה שהתגוררו במשך שנים באוקראינה.

ממצאי החקירה מגלים שהסבתא לודמילה ושני נכדיה, רויטל ונתנאל, היו הראשונים שנרצחו יחד בדירה. הרוצח דקר אותם למוות ואחר כך המתין בסבלנות לשאר בני המשפחה. סמוך לשעה חמש לפנות בוקר חזרו הסב אדוארד ורעייתו טטיאנה. גם הם נדקרו למוות וגרונותיהם שוספו.

האחרון שחזר לדירה הוא האב דמיטרי. גם לו המתין הרוצח, והוא נאבק עמו בתוקף עד שהוכרע. אחר כך הצית הרוצח את הדירה, על ששת הגופות שהיו בה, ונמלט.

"היו שותפים לרצח"

בכיר במשטרה מעריך שיש מספר שותפים לרצח. "אם הוא לא מהמאפיה הרוסית אז הוא משתמש בשיטות שלהם", אומר הבכיר. "לא יכול להיות שמדובר בעבודה של אדם אחד, היו לו שותפים שגם אליהם צריך להגיע".

מי שאולי תוכל לשפוך אור על התעלומה היא יאנה, בתו של אדוארד, שהיא בת המשפחה היחידה שנותרה בחיים. השוטרים בטוחים שיאנה היא המפתח להתקדמות בחקירה, זאת מתוך תקווה שהיא תשפוך אור על חייו של אחיה ועל אויבים פוטנציאלים שיכלו - אולי - לרצות לבצע רצח כזה.

מאז הרצח היא תושאלה במשך שעת רבות. אמנם היא מסרה פרטים רבים לחוקרים, שאין אפשרות לחשוף אותם בגלל צו איסור הפרסום שהוטל על החקירה, אך עדיין בכך כדי להוביל את החוקרים לרוצח. במשטרה מתכוונים להמשיך ולתשאל אותה גם במהלך ימי האבל, כדי לנסות ולדלות ממנה פרטים נוספים שיובילו אותם אל הרוצח.

מקצוען לא היה משאיר טביעות אצבע

למרות המעשה האכזרי, במשטרה מעריכים שלא מדובר ברוצח שכיר, כך לפחות אמרו היום אנשי היחידה המרכזית של מחוז מרכז בהערכת מצב שקיים עמם מפכ"ל המשטרה. הסיבה להערכה הזו היא הממצאים שנמצאו בדירה, אשר מאפשרים להפיק דגימות DNA וטביעות אצבע. רוצח מקצוען לא היה משאיר אחריו טביעות אצבע.

בנוסף, שום ממצא לא קושר את המאפיה הקווקזית לרצח. לפי גורמים במשטרה הממצאים מקדמים את החקירה ויש מקום לאופטימיות. אך שאלת המניע, שהיא השאלה המרכזית בפרשה, נותרה ללא מענה ועדיין אין שום קצה חוט שיוביל לפתרונה.

בהכנת הידיעה השתתפו: דנה סומברג, משה נוסבאום, ברהנו טגניה וליאור פרידמן

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד:

 

אלפים ליוו למנוחות את בני משפחת אושרנקו

 

הערכת המשטרה: רוצח מבחוץ טבח במשפחה

 

ניצול יחיד מהטבח בראשל"צ: החתול

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח

 

טיפול פסיכולוגי לכבאים שהיו בזירה