האחות שניצלה מהטבח מספקת פרטים לחוקרים

רבים מהאלפים שהגיעו היום להלוויתם של בני משפחת אושרנקו, ניגשו לנחם את השריד האחרון למשפחה: אחותו של דימיטרי, היחידה שנותרה בחיים מבין בני המשפחה. יאנה כבר סיפקה לחוקרים כמה פרטים במאמץ למצוא את הרוצח, אולם עד כה לא נמצא מניע לרצח האכזרי

בית המשפחה בראשון לציון (חדשות 2)

רבים מאלפי בני האדם שהגיעו היום להלוויית של ששת בני משפחת אושרנקו, שנרצחו אתמול באכזריות בדירתם בראשון לציון, באו לנחם ולחבק את יאנה - בתו של אדוארד, אחותו של דימיטרי והיחידה מבני המשפחה שנותרה בחיים.

יאנה לא הייתה בדירה בזמן הטרגדיה. היא גרה במרחק של כמה רחובות מבית המשפחה בראשון לציון. לאחר שהתגלתה הזוועה נלקחה הצעירה ההמומה לחקירת המשטרה, בניסיון לגלות כמה שיותר פרטים על האסון. בשל מצבה הנפשי הרגיש - הוצמדה אליה עובדת סוציאלית.

האחות שנותרה בחיים אמנם מוסרת פרטים רבים לחוקרים, אותם לא ניתן עדיין לפרט בשל מגבלות צו איסור הפרסום שהוטל על החקירה, אך היא עדיין לא מסרה פרט משמעותי שיוביל את החוקרים אל הרוצח. בימים הקרובים, במהלך השבעה, ינסו החוקרים לדלות ממנה פרטים נוספים שאולי יובילו אותם אל הרוצח, אבל עד כה לא נמצא מניע ואין שום קצה חוט שיוביל לפתרון התעלומה הזו.

אלפים בהלווית בני המשפחה

אלפי בני אדם ובהם מכרים, חברים, שכנים ובני משפחה הגיעו היום לבית העלמין בקיבוץ גבעת ברנר כדי להיפרד בפעם האחרונה מששת בני המשפחה שנרצחו וגופותיהם נשרפו בדירתם בראשון לציון. כיוון שבני המשפחה אינם יהודים, הלוויה לא נערכת בבית העלמין בעירם והתקיימה בטקס אלטרנטיבי, אך עם זאת, הטקס נפתח בקריאת קדיש.

את ההספד הראשון נשא חבר של המשפחה בשפה הרוסית. שרת הקליטה סופה לנדבר נשאה גם היא דברים ואמרה: "באבחת סכין נוראית נרצחה המשפחה על ידי בני עוולה. יהי זכרם ברוך". בתום הדברים הניחו זרים על חלקות הקברים ראש העיר דב צור, שר התיירות סטס מיז'ניקוב וסופה לנדבר.

רבים מקרוביהם של הנרצחים ניסו לשמור על איפוק והתקרבו בדממה לעבר הארונות, אך ברגע שראו את ששת הארונות - ובהם הארונות הקטנים במיוחד של שני הילדים - הם התמוטטו ופרצו בבכי. למרות זאת, הטקס התנהל בשקט מצמרר.

"כבר נמאס לומר שזו משפחה נורמטיבית"

מוקדם יותר היום הביעו השכנים של משפחת אושרנקו את ההלם שחשו כשגילו על האסון. אחד מהם שטף הבוקר את הרצפות בבניין משאריות הפיח והדם שנותרו על הרצפות. השכן ההמום סיפר שהשכנים בבניין מתקשים להאמין שהמשפחה הנחמדה מהקומה השלישית נפלה קורבן לאירוע כזה.

"כבר נמאס לומר שזו משפחה נורמטיבית, נורמטיבית, נורמטיבית, אבל זה מה שהם היו - משפחה שקטה ומקסימה שלא עשתה בעיות לאף אחד", העיד השכן בצער. שכנה אחרת סיפרה שהיא מפחדת להסתובב ברחובות בתקופה האחרונה. "המדינה הפכה אלימה", פסקה. "כבר אי אפשר להסתובב בשקט. אני מקווה שמי שעשה את הרצח הוא לא מישהו בחוץ שיפחיד את כל התושבים".

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד:

 

אלפים ליוו למנוחות את בני משפחת אושרנקו

 

הערכת המשטרה: רוצח מבחוץ טבח במשפחה

 

ניצול יחיד מהטבח בראשל"צ: החתול

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח

 

טיפול פסיכולוגי לכבאים שהיו בזירה