הערכת המשטרה: רוצח מבחוץ טבח במשפחת אושרנקו

יותר מיממה חלפה מאז נרצחו בני משפחת אושרנקו, ובמשטרה ממשיכים במאמצים לאסוף עוד ועוד אינפורמציה בניסיון לעלות על עקבותיו של הרוצח. צו איסור הפרסום עדיין בתוקף, אולם ניתן לומר כי כעת ברור לחוקרים כי איש מבני המשפחה לא רצח את קרוביו והתאבד, אלא רוצח מבחוץ שביצע טבח מתוכנן היטב. השאלה היחידה: למה?

חקירת רצח משפחת אושרנקו: בתום נתיחת שש הגופות, לחוקרים ברור כעת מעבר לכל ספק כי הרוצח האכזרי, או הרוצחים, הגיעו מחוץ לדירה וביצעו טבח מתוכנן ומדוקדק היטב. זאת בניגוד גמור להערכת החוקרים הראשונית אמש, לפיה הרוצח היה אחד מבני המשפחה - ששם קץ לחייו לאחר שדקר למוות את חמשת בני המשפחה האחרים.

צו איסור פרסום עדיין מוטל על החקירה, אולם מה שכן מותר לומר בשלב זה הוא כי לחוקרים ברור כי מי שביצע את הרצח הוא איש מקצוע מיומן, ולא פוסלים כי מדובר ברצח שתוכנן מראש. לא מן הנמנע כי מדובר היה ברוצח שכיר שאף הגיע לארץ לצורך המשימה המיוחדת, ועזב כבר את המדינה.

זאת ועוד, החוקרים מעריכים כי שמי שביצע את הרצח החזיק במפתח של הדירה, וייתכן שהשאיר אותו בדירה בניסיון להטעות את החוקרים. השאלה המרכזית שמעסיקה את צוות החקירה המיוחד שהוקם בימ"ר מרכז היא מה המניע לרצח - הבנת הסוגייה הזו עשוייה לשפוך אור חדש על המעשה המחריד כולו.

במשטרה דוחים בשלב זה את השמועות והפרסומים לפיהם המאפיה הקווקזית או הרוסית הן שביצעו את הרצח. זאת, בעקבות מיפוי ארגוני הפשיעה שנערך בראשית השנה במשטרה, ובו לא הופיעו שני ארגוני המאפיה המדוברים.

בשעות אחר הצהריים התכנסו במטה מרחב מרכז בכירי המשטרה בראשות המפכ"ל רנ"צ דודי כהן, ובחלוף השעות ממשיכה התמונה להתבהר. החוקרים מנסים לאסוף עוד ועוד פרטים מזירת הרצח, בניסיון לעלות על עקבותיו של הרוצח.

6 קברים, זה לצד זה

אלפי בני אדם ובהם מכרים, שכנים ובני משפחה הגיעו לבית העלמין בקיבוץ גבעת ברנר כדי להיפרד בפעם האחרונה מששת בני המשפחה שנרצחו וגופותיהם נשרפו בדירתם בראשון לציון. מכיוון שבני המשפחה אינם יהודים, הלוויה לא נערכת בבית העלמין בעירם.

קרוביהם של הנרצחים ניסו לשמור על איפוק והתקרבו בדממה לעבר הארונות. אך ברגע שראו את ששת הארונות - ובהם הארונות הקטנים במיוחד של שני הילדים - הם התמוטטו ופרצו בבכי. למרות זאת, הטקס התנהל בשקט מצמרר.

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד

 

ניצול יחיד מהטבח בראשל"צ: החתול

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח

 

טיפול פסיכולוגי לכבאים שהיו בזירה

 

המכרים מזועזעים: זו קטסטרופה