משפחת אושרנקו תיקבר אחה"צ

חדר המדרגות בבניין בו נרצחו בני משפחת אושרנקו ספוג בפיח ובכתמי הדם - עדות לטבח הנורא שהתרחש שם אתמול. השכנים ההמומים מנקים את העדויות ומדליקים נרות נשמה. השוטרים הופכים כל פינה בשביל למצוא ראיות

בית המשפחה בראשון לציון (חדשות 2)

יום אחרי הטבח המחריד ברחוב נורדאו בראשון לציון, עובדים עדיין ללא הרף חוקרי משטרה ואנשי המחלקה לזיהוי פלילי בדירת בני משפחת אושרנקו ומלקטים ראיות בניסיון לפענח את התעלומה: מי רצח את השישה?

בצהריים פרצו השוטרים למעדנייה אותה ניהלה המשפחה ברחוב אחד העם ואספו את ספרי החשבונות  של העסק. בעזרת הראיות הללו, מקווים החוקרים, אולי ניתן יהיה לאתר חוב כספי שעשוי להיות המניע לרצח.

במקביל למאמצים המשטרתיים, ממשיכים חברי ועד הבית לנקות את חדר המדרגות כדי להיפטר משאריות הדם ושרידי הפיח. גם היום, כל מי שנכנס לבניין לא יכול להתעלם מהריח העז של העשן - עדות חיה לאירוע הטרגי.

ההלם ניכר עדיין על פניהם של השכנים. אחד מהם, שאחז במגב ושטף את הרצפות המפויחות, סיפר שכל הבניין מדבר על מה שאירע וציין כי קשה להאמין שהמשפחה הנחמדה מהקומה השלישית נפלה קורבן לאירוע כזה. "כבר נמאס לומר שזו משפחה נורמרטיבית, נורמטיבית, נורמטיבית, אבל זה מה שהם היו - משפחה שקטה ומקסימה שלא עשתה בעיות לאף אחד", אמר השכן.

פחד ברחובות

שכנה אחרת סיפרה שהיא מפחדת להסתובב ברחובות בתקופה האחרונה. "המדינה הפכה אלימה", פסקה. "כבר אי אפשר להסתובב בשקט. אני מקווה שמי שעשה את הרצח הוא לא מישהו בחוץ שיפחיד את כל התושבים".

עוברי אורח שחלפו באקראי סמוך לבית הקורבנות הדליקו נרות נשמה לזכרם. "מהבוקר כשקמתי ידעתי שאני רוצה להדליק נר", אמרה שרית, תושבת השכונה. "זאת טרגדיה שמעורבים בה ילדים קטנים וזה מפחיד. אני עכשיו חושבת לעזוב את השכונה".

מכיוון שבני המשפחה אינם יהודים הוחלט כי הם לא ייקברו בבית העלמין בעירם. במקום, תיערך הלוויתם של השישה בבית הקברות בקיבוץ גבעת ברנר בשעה 17:00.

"עבודה של המאפיה"

"זו תהיה אחת החקירות הסבוכות שידענו אי פעם", כבר אומרים במשטרה. כעת, בעקבות איסוף הממצאים מהזירה, מתחזקות הערכות החוקרים כי גורם חיצוני הוא שאחראי לטבח הנורא, ולא אחד מבני המשפחה. "זה נראה כמו עבודה של המאפיה הרוסית", מציין גורם המקורב לחקירה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח את ישיבת הממשלה הבוקר בהתייחסות לטבח. "אני מבקש להביע כאב וזעזוע עמוק מהרצח המחריד של בני משפחת אושרינקו", אמר. "אני משוכנע שאני מבטא את רחשי הלב של הציבור כולו".

גם מכריהם של בני המשפחה מסרבים להאמין כי אחד מהם הוא האחראי לטבח הנורא. "כולם אהבו אותם", ציינו אחדים מהם בהלם. "אני מניח שלא הייתה להם בעייה כלכלית", סיפר שכן של בני הזוג. "הם לא מזמן קנו רכב חדש". עוד הוסיפו השכנים כי מדובר במשפחה נורמטיבית לחלוטין שאינה עוסקת בפלילים.

"מראות שלא רואים כל יום"

אתמול, סמוך לשעה 07:00, נמצאו בדירה בראשון לציון ששת בני המשפחה דקורים למוות: הסבא והסבתא אדוארד ולודמילה בני 56, בנם דימיטרי בן ה-32, אשתו טטיאנה בת ה-28 ושני הנכדים: רושל, שרק שלשום חגגה את יום הולדתה השלישי ונתנאל בן השלושה חודשים. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה. 

זירת האירוע הייתה שרופה לחלוטין בשל דליקה שפרצה במקום, שעדיין לא ברור מה מקורה. "מדובר בזירת שחיטה, עם גרונות משוספים ודם רב על הרצפה", תיאר את המראה הקשה בזירה גורם במשטרה. החקירה הוטלה על היחידה המרכזית של מחוז מרכז.

 

"אני 20 שנה בכבאות ודברים כאלה לא רואים כל יום", סיפר בהתרגשות רשף איציק לוי, דובר איגוד הכבאים. "זה היה אירוע לא נורמלי". 

 

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח

 

טיפול פסיכולוגי לכבאים שהיו בזירה

 

המכרים מזועזעים: זו קטסטרופה