רצח משפחת אושרנקו: מחפשים במצלמות האבטחה ובסלולרי

החוקרים יורים לכל כיוון כדי לפענח את הטבח המזעזע של משפחת אושרנקו. הם מנסים לבחון מצלמות אבטחה במקומות בהם שהו ולנתח את שיחות הטלפון שלהם. גורמים במשטרה: "זה נראה כמו עבודה של המאפיה הרוסית"

בית המשפחה בראשון לציון (חדשות 2)

יממה לאחר הטבח המזוויע בראשון לציון, נמשכת גם היום חקירת התעלומה המכונה במשטרה כ"פרשת רצח החמור ביותר בתולדות המדינה".

אנשי המעבדה לזיהוי פלילי שבו הבוקר לדירת משפחת אושרנקו ברחוב נורדאו. שם הם ממשיכים לאסוף ראיות שנותרו בזירה במטרה למצוא קצה חוט בחקירה. במקביל מנסים בלשי המשטרה להתחקות אחר המסלול שעברה המשפחה בימים שלפני הטרגדיה. במסגרת המאמצים לענות על סימני השאלה הם בודקים את חשבונות הבנק של הנרצחים, השיחות שביצעו בטלפונים הסלולרים ובוחנים האם הם תועדו במצלמות אבטחה במקומות שונים בהם עברו.

"זו תהיה אחת החקירות הסבוכות שידענו אי פעם", טוענים במשטרה. כעת מתמקדת החקירה בשני כיוונים עיקריים ובניסיון לקבוע האם מדובר בחיסול חשבונות על רקע עסקי או שמא סכסוך גרם לאחד מבני המשפחה לרצוח את יקיריו בהתקף טירוף ולהתאבד.

"עבודה של המאפיה"

"זה נראה כמו עבודה של המאפיה הרוסית", מציין גורם המקורב לחקירה. גם מכריהם של בני המשפחה מסרבים להאמין כי אחד מהם הוא האחראי לטבח הנורא. "כולם אהבו אותם", ציינו אחדים מהם בהלם. "אני מניח שלא הייתה להם בעייה כלכלית", סיפר שכן של בני הזוג. "הם לא מזמן קנו רכב חדש". עוד הוסיפו השכנים כי מדובר במשפחה נורמטיבית לחלוטין שאינה עוסקת בפלילים.

אתמול, סמוך לשעה 07:00, נמצאו בדירה בראשון לציון ששת בני המשפחה דקורים למוות: הסבא והסבתא אדוארד ולודמילה בני 56, בנם דימיטרי בן ה-32, אשתו טטיאנה בת ה-28 ושני הנכדים: רושל, שרק שלשום חגגה את יום הולדתה השלישי ונתנאל בן השלושה חודשים. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה. 

זירת האירוע הייתה שרופה לחלוטין בשל דליקה שפרצה במקום, שעדיין לא ברור מה מקורה. "מדובר בזירת שחיטה, עם גרונות משוספים ודם רב על הרצפה", תיאר את המראה הקשה בזירה גורם במשטרה. החקירה הוטלה על היחידה המרכזית של מחוז מרכז.

 

"אני 20 שנה בכבאות ודברים כאלה לא רואים כל יום", סיפר בהתרגשות רשף איציק לוי, דובר איגוד הכבאים. "זה היה אירוע לא נורמלי". 

 

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח

 

טיפול פסיכולוגי לכבאים שהיו בזירה

 

המכרים מזועזעים: זו קטסטרופה