כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח בדירה בראשל"צ

"יש עשן בתוך הדירה", דיווחה השכנה למכבי האש. "יש שם 6 איש והם לא יצאו". עכשיו ממשיכים במשטרה לנסות לגלות: האם אחד מבני המשפחה רצח את כולם והתאבד, או שעבריינים עשו זאת

בית המשפחה בראשון לציון (חדשות 2)

גם הערב התעלומה עדיין בעינה: מי ביצע בלילה שבין שישי לשבת את הרצח המחריד של משפחת אושרנקו מראשון לציון. האם אחד מבני המשפחה, בהתקף של טירוף, רצח את שאר בני משפחתו והתאבד, או שרוצח אכזרי נכנס פנימה, רצח את בני המשפחה, הצית את הדירה ונמלט.

 

הבעיות הפורנזיות בזירת הרצח מתחילות עם קבלת שיחת הטלפון במוקד כיבוי אש, עם הדיווח הראשוני על השריפה בדירה בשעה 7:00 בבוקר. "יש שם עשן בתוך הדירה", דיווחה השכנה. "יש שם שישה איש בתוך הדירה והם לא יצאו. זה בניין בן ארבע קומות. יש עשן כבד שיוצא".

 

הכבאים חששו לחיי אדם, נכנסו לדירה הבוערת ושטפו אותה במים, מבלי שידעו מה מסתתר בזירה. הם, וגם הפרמדיקים, נאלצו להזיז את הגופות במהלך ניסיונות ההחייאה. במשטרה חוששים שכלי הרצח נשטף במים וראיות חשובות אבדו.

 

כרגע, הכיוונים המרכזיים בחקירה מתמקדים בשני מישורים: סכסוך פנים משפחתי או מעשה ידי גורם עברייני חיצוני. החקירה מלאה בסתירות. המשטרה מנסה לבדוק את היחסים בין בני המשפחה בזמן האחרון כדי לגלות משהו.

 

עבודת המעבדה לזיהוי פלילי של המשטרה תימשך בדירת המשפחה אל תוך הלילה, בניסיון לדלות פרטים על הטבח המחריד שהתרחש בה. מחר, כשנתיחת הגופות תסתיים, אולי נדע מה באמת קרה בדירה הקטנה בראשון לציון, שהפכה לזירת רצח מזוויעה.

 

"זירת שחיטה"

 

אין אחד שלא מזועזע מהמעט שכבר יודעים על הפרשה המסתורית הזו, כולל השוטרים הוותיקים: סמוך לשעה 07:00 נמצאו בדירה ששת בני משפחת אושרנקו דקורים למוות: הסבא והסבתא אדוארד לודמילה בני 56, בנם דימיטרי בן ה-32, אשתו טטיאנה בת ה-28 ושני הנכדים: רושל, שרק אתמול חגגה את יום הולדתה השלישי ונתנאל בן השלושה חודשים. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה. 

 

זירת האירוע הייתה שרופה לחלוטין בשל דליקה שפרצה במקום, שעדיין לא ברור מה מקורה. "מדובר בזירת שחיטה, עם גרונות משוספים ודם רב על הרצפה", תיאר את המראה הקשה בזירה גורם במשטרה. החקירה הוטלה על היחידה המרכזית של מחוז מרכז.

 

"אני 20 שנה בכבאות ודברים כאלה לא רואים כל יום", סיפר בהתרגשות רשף איציק לוי, דובר איגוד הכבאים. "זה היה אירוע לא נורמלי". 

 

ראיות בשקיות

 

חוקרי המשטרה נכנסו בחלוקים לבנים לדירה המפויחת. הם מצאו שם את החדרים שרופים ומבולגנים. בסלון המשפחתי, סמוך לאחת הכורסאות, עמד כיסא תינוק שלא ניזוק מהאש. החוקרים אספו פרטים מהזירה, שאולי יסייעו בחקירה, וסגרו אותם בתוך שקיות ניילון. 

פרמדיק מד"א אפי בר היה בין הראשונים שהוזעקו למקום. "הגענו בכוחות מתוגברים - שלושה אמבולנסים ושלוש ניידות טיפול נמרץ", סיפר לחדשות 2 באינטרנט. "לצערנו, לא נותר לנו אלא לקבוע את מותם של האנשים שחולצו מהדירה". על המראה בזירה סיפר: "אלו תמיד מראות קשים לראות דירה במצב כזה, עם שש גופות בתוכה, מלאה בפיח ועשן".

שר התיירות - ידיד המשפחה

בבעלות המשפחה היו עסקים רבים בתחום המזון והמסעדנות - לסבא מעדניה ומסעדה והבן היה בעלים של שני מועדוני לילה, בראשון לציון ובאשדוד. 

כוחות משטרה גדולים בפיקודם של מפכ"ל המשטרה רנ"צ דודי כהן, מפקד המחוז ניצב ניסים מור ומפקד המרחב תנ"צ שמעון בן-הרוש היו בזירה ופיקחו על עבודת החקירה. שר התיירות סטס מיסז'ניקוב, ידיד קרוב של המשפחה, הגיע גם הוא לזירת הרצח.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ'. נתניהו הביע זעזוע עמוק ממעשה הרצח, וביקש מאהרונוביץ' לעדכן אותו באופן שוטף בהתקדמות החקירה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהכנת הידיעה השתתפו נעם עמית וגלעד שלמור