כך נראית זירת הרצח בראשל"צ

הכבאים שנכנסו לדירה בה נמצאו עם גרונות משוספים 6 בני משפחת אושרנקו היו מזועזעים. "אירוע כזה לא ראיתי", אמר אחד מהם. אחריהם נכנסו החוקרים בחלוקים לבנים ואספו בשקיות ראיות. כיסא התינוק נשאר מיותם

בית המשפחה בראשון לציון (חדשות 2)

אין אחד שלא מזועזע מהמעט שכבר יודעים על הפרשה המסתורית הזו, כולל השוטרים הוותיקים: סמוך לשעה 07:00 נמצאו בדירה בראשון לציון ששת בני משפחת אושרנקו דקורים למוות: הסבא והסבתא אדוארד לודמילה בני 56, בנם דימיטרי בן ה-32, אשתו טטיאנה בת ה-28 ושני הנכדים: רושל, שרק אתמול חגגה את יום הולדתה השלישי ונתנאל בן השלושה חודשים. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה. 

 

המכרים והשכנים מזועזעים

 

זירת האירוע הייתה שרופה לחלוטין בשל דליקה שפרצה במקום, שעדיין לא ברור מה מקורה. "מדובר בזירת שחיטה, עם גרונות משוספים ודם רב על הרצפה", תיאר את המראה הקשה בזירה גורם במשטרה. החקירה הוטלה על היחידה המרכזית של מחוז מרכז.

 

"אני 20 שנה בכבאות ודברים כאלה לא רואים כל יום", סיפר בהתרגשות רשף איציק לוי, דובר איגוד הכבאים. "זה היה אירוע לא נורמלי". 

 

השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', הגיע אחר הצהריים לזירת הרצח ואמר כי מדובר באירוע קשה ומסובך. "צריך לתת למשטרה לעשות את עבודתה", ציין.

 

מוקדם יותר נכנסו חוקרי המשטרה בחלוקים לבנים לדירה המפויחת. הם מצאו שם את החדרים שרופים ומבולגנים. בסלון המשפחתי, סמוך לאחת הכורסאות, עמד כיסא תינוק שלא ניזוק מהאש. החוקרים אספו פרטים מהזירה, שאולי יסייעו בחקירה, וסגרו אותם בתוך שקיות ניילון.

 

החוקרים סיפרו שאילולא שירותי הכבאות היו מתייחסים לאירוע כזירת כיבוי אש, אולי היה קל יותר להבין מה התרחש. זאת מכיוון שהכבאים גררו את הגופות ממקום למקום בדירה ווהתיזו מים שמחקו את טביעות האצבעות. "רצינו להוציא את מי שנפגע מחוץ לעשן למקום פתוח", הסבירו בתגובה בשירותי הכבאות. "לא ידענו באיזה מצב הם. אנחנו עובדים עם המשטרה ועם מד"א כדי להציל חיים - זו מטרה משותפת".

 

"6 גופות, פיח ועשן"

פרמדיק מד"א אפי בר היה בין הראשונים שהוזעקו למקום. "הגענו בכוחות מתוגברים - שלושה אמבולנסים ושלוש ניידות טיפול נמרץ", סיפר לחדשות 2 באינטרנט. "לצערנו, לא נותר לנו אלא לקבוע את מותם של האנשים שחולצו מהדירה". על המראה בזירה סיפר: "אלו תמיד מראות קשים לראות דירה במצב כזה, עם שש גופות בתוכה, מלאה בפיח ועשן".

בבעלות המשפחה היו עסקים רבים בתחום המזון והמסעדנות - לסבא מעדניה ומסעדה והבן היה בעלים של שני מועדוני לילה, בראשון לציון ובאשדוד. 

כוחות משטרה גדולים בפיקודם של מפכ"ל המשטרה רנ"צ דודי כהן, מפקד המחוז ניצב ניסים מור ומפקד המרחב תנ"צ שמעון בן-הרוש היו בזירה ופיקחו על עבודת החקירה. שר התיירות סטס מיסז'ניקוב, ידיד קרוב של המשפחה, הגיע גם הוא לזירת הרצח.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ'. נתניהו הביע זעזוע עמוק ממעשה הרצח, וביקש מאהרונוביץ' לעדכן אותו באופן שוטף בהתקדמות החקירה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק