פרו: השופט לשעבר דן כהן יוסגר לישראל

מי שמבוקש בישראל ב-3 פרשות שחיתות שונות יוסגר בקרוב, לאחר ששהה בפרו. "בבקשת ההסגרה אין מניעים פוליטיים, צבאיים, דתיים, גזעניים או לאומיים", כתב שופט בית המשפט העליון בפרו

השופט יעמוד בפני שופט: השופט דן כהן שנעצר לפני כשבוע וחצי בפרו , יוסגר לישראל - כך החליט הלילה בית המשפט העליון בפרו. "אין עילה לשלילת בקשת ההסגרה, משום שאין בה מניעים פוליטיים, צבאיים, דתיים, גזעניים או לאומיים", קבעו השופטים בהחלטה.

לפני כחודש, במהלך דיון שנערך בעניין הסגרתו, אמר כהן כי הוא רוצה להישאר רחוק מישראל. "פרו זה הבית שלי", אמר. "אני מרגיש מאוד בבית בפרו, טוב לי פה", הוא הוסיף ואף ציין כי שהייתו במדינה היא חוקית, והוא הקפיד לקבל את כל אישורי השהייה ולחדשם בכל פעם שהיה צורך בכך. "אין כל הוכחות נגד כהן", אמר באותו הדיון סנגורו של כהן, איבן טורס.

נאשם בשלוש פרשות שונות

השופט לשעבר כהן נמלט מהארץ בשנת 2005 לאחר שנחשד בקבלת שוחד. כהן, שנחשד בשורת עבירות שונות, הוחזק במעצר בעקבות בקשת ההסגרה שהועברה על ידי ישראל. זמן קצר לאחר שהותר לפרסם את דבר מעצרו, הגישה הפרקליטות כתב אישום נרחב נגד כהן, בשלוש פרשות שונות בהן הוא מעורב.

כהן נמלט לפני כארבע שנים מישראל לארצות הברית לאחר פתיחת החקירה נגדו, ומשם עבר להתגורר בפרו. הוא נחשד שבעת שכיהן כדירקטור בחברת החשמל פעל שלא כדין לזכיית חברת "סימנס" במכרזים. לפי הערכות, הסכום שקיבל מנציגי "סימנס" נאמד בעשרות מיליוני שקלים.

כהן כיהן בעברו כשופט בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. בנוסף עבד כהן כמרצה באוניברסיטת תל אביב ובן גוריון. השופט בדימוס ייסד משרד עורכי דין גדול בארץ שהתמחה בעבירות צווארן לבן, בוררויות ומשפט אזרחי מסחרי.

מוסגר נוסף לישראל - "הרב" אליאור חן

במקביל דווח הלילה בברזיל כי "הרב" אליאור חן, הנאשם בכך שעמד בראש כת דתית שהורתה להתעלל בילדים על מנת "לחנכם" יוסגר עד סוף החודש מברזיל לישראל. גורמים רשמיים במדינה ובשגרירות ישראל בברזיל אישרו את הדברים, וחן צפוי להגיע לארץ עד ה-27 לחודש.

פרשת ההתעללות הקשה בה מואשם חן נחשפה במרס בשנה שעברה. אם הילדים מ. הואשמה בכתב האישום המקורי כי טלטלה, כפתה והתעללה בילדיה בני השלוש וארבע. פעולתיה של מ. וכך גם של חשודים אחרים, נעשו במסגרת של כת סדיסטית שבראשה עמד בן זוגה אליאור חן. בנה הפעוט אף אושפז בבית חולים שערי צדק במצב "צמח" כתוצאה מההתעללות.

הכת התעללה בילדים על מנת "לרפאם" ממזיקים שונים. הילדים עברו סדרה מזעזעת של התעללויות מחרידות כגון הכאה, האכלה בצואה, שריפת איברים ופעולות מזעזעות אחרות. חן עצמו נמלט עם תחילת החקירה לחו"ל ונמצא בסופו של דבר בברזיל.