ברזיל: "הרב" אליאור חן יוסגר לישראל בסוף החודש

סוף לסאגה: גורמים רשמיים בברזיל אישרו במהלך הלילה כי "הרב המתעלל", שמואשם כי עמד בראש כת שהורתה להתעלל בילדים, יוסגר לישראל על מנת לעמוד לדין. "אין בסמכותנו לשפוט אותו", אמרו גורמים רשמיים בברזיל

חן. יגיע לתת את הדין (חדשות 2)

יגיע לתת את הדין: "הרב" אליאור חן, הנאשם בכך שעמד בראש כת דתית שהורתה להתעלל בילדים על מנת "לחנכם" יוסגר עד סוף החודש מברזיל לישראל - כך אומרים במהלך הלילה גורמים רשמיים בברזיל. שגרירות ישראל בברזיל אישרו את הדברים, וחן צפוי להגיע לארץ עד ה-27 לחודש. "לרשויות המשפט אין את הסמכות לשפוט את חן", אמר הלילה גורם רשמי בברזיל.

לפני כשלושה חודשים הודיעו הרשויות בברזיל לפרקליטות המדינה כי ועדת הפליטים המקומית דחתה את בקשתו של חן לקבל מעמד של פליט במדינה. זאת, לאחר שבמהלך חודש מאי השנה קבע בית המשפט העליון בברזיל כי חן יוסגר לישראל בגין מעורבותו בפרשה החמורה של התעללות בקטינים. זמן קצר לאחר ההחלטה, הגיש חן בקשה לרשויות ברזיל לקבל מעמד של פליט, וזאת על מנת למנוע את הסגרתו לישראל. משרד המשפטים הודה לרשויות ברזיל על "שיתוף הפעולה הראוי לציון ועזרתן כדי להביא את חן לדין בישראל". גורמים בפרקליטות אמרו כבר אז כי "האמצעים המשפטיים של חן בברזיל הולכים ואוזלים".

הפרשה: כת סדיסטית שהתעללה בילדים על מנת "לתקנם"

פרשת ההתעללות הקשה בה מואשם חן נחשפה במרס בשנה שעברה. אם הילדים מ. הואשמה בכתב האישום המקורי כי טלטלה, כפתה והתעללה בילדיה בני השלוש וארבע. פעולתיה של מ. וכך גם של חשודים אחרים, נעשו במסגרת של כת סדיסטית שבראשה עמד בן זוגה אליאור חן. בנה הפעוט אף אושפז בבית חולים שערי צדק במצב "צמח" כתוצאה מההתעללות.

הכת התעללה בילדים על מנת "לרפאם" ממזיקים שונים. הילדים עברו סדרה מזעזעת של התעללויות מחרידות כגון הכאה, האכלה בצואה, שריפת איברים ופעולות מזעזעות אחרות. חן עצמו נמלט עם תחילת החקירה לחו"ל ונמצא בסופו של דבר בברזיל.  

פרסום ראשון: חרדים בלונדון ערכו "מסיבת פדיון שבויים" לאליאור חן

פרו: השופט לשעבר דן כהן יוסגר לישראל

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?