אלי רייפמן התקבל בתשואות בביהמ"ש

עשרות מתומכיו ומחסידיו של איש ההיי-טק והמרצה לקבלה, אלי רייפמן, הגיעו היום להביע תמיכה בו בבית המשפט. "אני מאמינה שהוא ייצא מזה בגדול", אומרת אחת מהתומכות. רייפמן עצמו נשמע מעודד: "אני שמח על כל חברה שיש לי - גם המקקים"

לא בכל יום מתקבל אסיר בבית המשפט בתשואות רמות: איש ההיי-טק אלי רייפמן מרצה כבר 21 יום בכלא לאחר שלא הצליח לשלם את חובותיו. היום הוא הגיע לבית המשפט בבקשה לערער על המשך המאסר, שם המתינה לו הפתעה מחממת לב - עשרות תומכים וחברים.

איש העסקים, שהוא גם מרצה לקבלה, כנראה אהוד מאוד בקרב חבריו. עשרות מחבריו וחסידיו הגיעו לבית המשפט העליון כדי לתמוך בו ולבקש מבית המשפט לשחרר אותו. "הוא נקלע למצב קצת בעייתי אבל אני חושבת שייצא מזה בגדול", אומרת מישל שילה, אחת מתלמידותיו שהגיעו היום לתמוך בו.

לפני שלושה שבועות נשלח רייפמן ל-45 ימי מאסר בשל סירובו למכור מניות של חברה שבעלותו כדי להחזיר את חובותיו - כרבע מיליארד שקלים - לנושים, בהם אנשי השוק האפור.

"אני שמח על החברה - גם המקקים"

רייפמן נשלח ראשית לכלא מעשיהו ואחר כך הועבר לכלא הסמוך גבעון, שם אף הושם בבידוד ורזה 10 ק"ג. למרות זאת רייפמן שומר על ארשת מאופקת. "אין לי טענות", הוא אומר, "אני שמח על כל חברה שיש לי - כולל המקקים בתא".

ההחלטה אם לקבל את ערעורו ולקצר את מאסרו צפוייה להתקבל הלילה או מחר.