שנה אחרי: התעלומה נותרה בעינה

רבים מבכירי המשטרה הגיעו במפתיע לבית העלמין ברעננה לטקס האזכרה של קצין המשטרה מייקל פישר, שרצח ביריות לפני שנה את אשתו וילדיו והתאבד. בטקס ספדו לו חברים ובני משפחה שעדיין לא מעכלים את הרצח המחריד. "אם היינו בסיטואציה אחרת הייתי מצדיע לך", אמר אחד מחבריו. הפרקליטות: תיק הרצח עומד לפני סגירה

שנה עברה מאז הרצח האכזרי ב'משפחת המשטרה': קצין המשטרה מייקל פישר רצח ללא כל סיבה ברורה לעין את אשתו הקצינה הילה ואת שני ילדיהם הקטנים יובל וירדן, ואחר כך התאבד. היום הגיעו חבריו ובני משפחתו לטקס האזכרה למותו, במלאת שנה לרצח.

בבית העלמין בכפר נחמן שברעננה התקבצו היום כ-150 בני אדם כדי לציין שנה למותו של פישר. החברים, בני המשפחה והקולגות עדיין מתקשים לעכל את האירוע הבלתי נתפס, ונדמה שהם אינם מבינים כלל כיצד יכל השוטר והאב הנערץ לרצוח את משפחתו.

במהלך האזכרה ספדו לפישר שלושה מחבריו, שכולם הביעו פליאה על המעשה שביצע. קרוב משפחתו של פישר אמר בהספד: "למה, מי, לעולם לא נדע, רק נדע שכולם מתגעגעים. אנחנו רק מתפללים שהוא מצא מזור לסבל שלו ושהוא נמצא כעת עם אביו".

קצין משטרה: "הייתי מצדיע לך"

אחד מחבריו הקרובים של פישר, קצין משטרה, אמר מול קברו: "יש דברים שלא אוכל להבין כמה שלא אנסה, אך בחרתי באופן אישי להתמודד עם העובדה שאיבדתי חבר טוב. הוא היה חבר שהולכים אליו שהיה צריך עזרה. בסיטואציה אחרת הייתי מצדיע לך".

בין המבקרים שהגיעו לחלוק כבוד עם משפחתו של פישר נצפו גם מספר שוטרים בכירים מימ"ר מרכז, היחידה בה שירת. בין אנשי סגל הפיקוד הבכיר שנכח במקום היה גם מפקד הימ"ר אבי נוימן.

גורם מימ"ר מרכז סיפר לחדשות 2 באינטרט כי המפקדים הגיעו לאזכרה על מנת "להביע כבוד" לפישר. לדבריו, בניגוד למפקדים, השוטרים הזוטרים יותר לא היו מעוניינים להגיע, בשל נסיבות מותו של פישר. קצין בכיר נוסף התייחס לכבוד שחולקים לפישר למרות נסיבות מותו.

התיק עומד על סף סגירה

ממשטרת מחוז המרכז נמסר כי תיק הרצח הועבר לפרקליטות, אולם לא נמצאו ממצאים חדשים בחקירת האירוע. מדוברות משרד המשפטים בשם הפרקליטות נמסר כי התיק עומד לקראת סגירה, מאחר ולא התאפשר להביא את הנאשם המרכזי לדין.

הרצח המחריד אירע לפני כשנה בדירתם של משפחת פישר בהוד השרון. מסיבה שאינה ברורה, ירה פישר למוות באשתו ובשני ילדיו הקטנים ואז שם קץ לחייו. מייקל, שנחשב לקצין מבטיח, ואשתו הילה ששירתה גם היא במשטרה, נחשבו תמיד לזוג שמח ולא היתה כל עדות למריבה או עימות ביניהם.

המשטרה פתחה מייד בחקירת המקרה, אותה הוחלט להעביר מידי היחידה בה שירת מייקל מטעמים אישיים. בימים אלה, כאמור, עומדת החקירה בפני סיומה - בלי שאיש יודע מדוע קם קצין המשטרה בוקר אחד - ורצח את משפחתו.