אביו של הפעוט שמת בראיון: "זה מאלוהים"

הסערה סביב מותו של הפעוט שנשכח ברכב באבו גוש ומת - מסרבת לדעוך: הגננת והסייעת החשודות בגרימת מותו ברשלנות של בן ה-5 שוחררו היום למעצר בית, אך נאסר עליהן להיכנס לכפר מחשש לנקמת דם. אלא שאביו של הפעוט הגיע לאולפן חדשות 2 ואומר: "מה שקרה זה מאלוהים, הגננת בחורה חבל הזמן, אני מכיר אותה שנים"

הסכסוך סביב הטרגדיה של בן ה-5 שנשכח ברכב באבו גוש ומת - בדרך לסולחה. היום הגיע אביו של הפעוט שמת לאולפן חדשות 2 ואומר: "מה שקרה זה מאלוהים".

"היא הייתה גם הגננת שלי, היא נחמדה, בחורה טובה" אומר אשרף איברהים, אביו של הילד, בראיון לעודד בן עמי בתכנית "שש".  "שמתי את שתי בנותיי האחרות אצלה, אני מבסוט ממנה, עד עכשיו אני אומר שאני מבסוט ממנה – מה שקרה זה מאלוהים". 

"מה שכואב לי רק שזרקו אותו מתחת לעץ", הוא מסביר - אבל מוריד את האחריות מהגננת במידה רבה. "היא בחורה חבל הזמן, אני מכיר אותה שנים. אני אסלח למורה, אבל לא אסלח שזרקו אותו מתחת לעץ".

בילאל אבו-קטיף, חתנה של הגננת, הוסיף על דבריו של האב. "באותו ערב של השחזור היא (הגננת) חשה ברע - המשיכו איתה לבית החולים, התברר שהיה לה התקף לב קל, היא נשארה להמשך טיפול ועברה למחרת צינתור. מצבה היותר קשה הוא מהכעס על האירוע המצער הזה, שכולנו כאחד משתתפים בצערו של האבא".

הגננת והסייעת שוחררו ממעצר

מוקדם יותר היום הורה בית משפט השלום בירושלים לשחרר ממעצר ולהרחיק מאבו גוש את הגננת והסייעת, החשודות בגרימת מוות ברשלנות של סעד אשרף אברהים בן החמש ביום חמישי האחרון. המניע מאחורי דרישת המשטרה למנוע את חזרתן לכפר - הוא חשש כבד מפני נקמת דם על מותו של הילד.

לדברי נציגים במשטרה קיימת הערכה ממשית שמשפחתו של הילד, שמת לאחר שנשכח שעות רבות במכונית, ינסו לפגוע בשתי החשודות במעשה. לדברי גורם במשטרה, "אבי הילד שמת מסוכן לגננת".

אך בניגוד להערכת המשטרה, כלפי חוץ מתעקשת המשפחה ששכלה את בנה כי היא סולחת לגננת על הטרגדיה שהתרחשה. סבו של הפעוט פנה במהלך הדיון לבית המשפט והצהיר כי הגננת אף אהבה מאוד את הילד.

"היא מורה מעולה"

"היא לימדה את הילדים שלי ואני מכיר את ההורים שלה ואת הילדים שלה", התייחס הסב לגננת. "היא עשתה את זה כטובה ושילמה ביוקר". עוד סיפר כי כבר נוצר קשר בין שתי המשפחות. "הייתי אצלם באותו יום ואכלנו ארוחת צהריים וכל לילה הם באים לנחם אותנו. אני מכיר אותה אישית, היא מורה מעולה ואף תלונה לא היתה 31 שנים עליה".

למרות כל הניסיונות להגיע את הרוחות, לא יכל הסב להתעלם מהכעס שחש בנו בעקבות האירוע הקשה. "הבן שלי עצבני וכועס", אמר הסב אך הוסיף, "אני ערב ומוכן לחתום על כל דבר שתרצו ואני אחראי על החיים שלה ועל כל מה שיקרה לה".

האירוע הטרגי אירע בשבוע שעבר. בשעות הבוקר אספה הגננת את הפעוט מביתו אל הגן, יחד עם מספר ילדים נוספים. כשהגיעה לגן בסביבות השעה שמונה בבוקר, הוציאה את הילדים והכניסה אותם לגן למעט אותו ילד שנשכח באוטו.

יותר משש שעות לאחר שיצאה מהרכב, הבחינה הגננת בחסרונו של הילד ויצאה לחצר יחד עם הסייעת, שם ראו השתיים את הילד מוטל במכונית הסובארו של הגננת, כשהוא סמוק לחיים.

החשד: הגננות נטשו את הילד למות בשיחים

הגננת המבוהלת הוציאה את הילד מהאוטו והעבירה אותו על פי החשד לשיחים הסמוכים למקום שבו עמדה המכונית, שם הניחה אותו מתחת לעץ. אולם במקום להזעיק עזרה, היא והסייעת חשודות שהן עזבו את המקום ונסעו כל אחת לביתה, מבלי לדווח לאיש על המקרה.

משטרת ירושלים הגיעה למקום ופתחה בחקירה. הגננת והסייעת נעצרו בחשד לגרימת מוות ברשלנות ומעצרן הוארך ביום שלאחר המקרה.

אביו של הילד היה נסער מאוד לאחר המקרה והתבודד עם תמונת בנו המת. הוא הסכים לומר כלי התקשורת הרבים שהגיעו לבית רק כי "גם הגננת עשתה טעות, בשביל זה יש משטרה. אם לא - זה מאלוהים".

דודו של הילד סיפר שהגננת טענה תחילה שהילד כלל לא הגיע לגן. "זה לא נכון, אני הבאתי אותו לגן בבוקר וקניתי לו דברים במכולת", סיפר הדוד איברהים שריף. "אומרים שהיא תפסה אותו וזרקה אותו פה כמו חתול, זה לא הגיוני. אולי הן עשו את זה כי הן פחדו, אבל לפחות שיזמינו אמבולנס. אין מה להגיד".