עו"ד נעצר בחשד לגניבת מיליונים מלקוחותיו

מחלק ההונאה של משטרת ת"א עצר את עורך הדין, מומחה במשפט אזרחי, בביתו שבקיסריה. על פי החשד הוא מעל בכספי לקוחות והעבירם לחשבונו הפרטי

עו"ד חשוד בגניבת מיליונים. אילוסטרציה (חדשות 2)

עורך דין בן 59 מקיסריה נעצר אמש בחשד שמעל בכספי לקוחותיו וגנב מיליונים. הוא נעצר לאחר חקירה ממושכת של מחלק ההונאה של משטרת תל אביב בעקבות תלונות שהגיעו למשטרה. 

עורך הדין שנעצר מתמחה בתחום המשפט האזרחי, נזיקין ומקרקעין. על פי החשד הוא ביצע שורה של מעשי מרמה בכספי לקוחותיו. עוד חושדים במשטרה כי הוא גנב כספי נאמנות של לקוחות שהופקדו בידיו - בסכום של מיליוני שקלים.

עוד חושדת המשטרה כי עורך הדין גנב 2.2 מיליון שקל. על פי החשד סכום הכסף הזה נמסר לו על ידי לקוח כערב, כדי להבטיח עסקת מקרקעין. במקרה נוסף בו חשוד עורך הדין הוא קיבל לרשותו מיליון שקלים מחברת הנדסה - ולקח את הכסף לחשבונו הפרטי.  

כספי הנאמות הופקדו בחשבונו הפרטי

בנוסף חשוד עורך הדין כי בעת ששימש כמנהל עיזבון לנכס במשך שנים, גבה דמי שכירות מהדיירים. אולם את הכסף הוא לא העביר לבעלים, אלא הפקיד אותו בחשבונו. גם כספי הנאמנות להבטחת עסקת מקרקעין, הועברו לחשבונו הפרטי.

עו"ד הורשע בגניבת כספים

בינואר 2008 הרשיע שופט בית משפט השלום בתל אביב, דן מור, עורך דין בגניבת כספים שהופקדו אצלו בנאמנות. פרקליטות מחוז מרכז טענה אז כי עורך הדין גנב כספי נאמנות שהחזיק בעבור לקוחו בסכום של כ-130 אלף שקל, וכספי משפחה שהוחזקו אצלו בנאמנות בסכום של 54 אלף שקלים.

עורך הדין כפר בעובדות שיוחסו לו. לטענתו, החזיק בכספים אלה כדין ומעולם לא התכוון לגנוב אותם וכי העיכוב בהחזרת הפיקדונות לידי לקוחותיו והזכאים להם נבע מגורמים שאינם בשליטתו ושפעילותו בכספים אלה הייתה בתום לב, בלא כל כוונת זדון או מרמה.