עוד מבוכה למשטרה: גם זאב רוזנשטיין שוחרר ממעצר

אחרי שהעבריין עמיר מולנר שוחרר מחוסר ראיות בשבוע שעבר, נאלצת המשטרה לוותר גם על שמו של העבריין הבכיר זאב רוזנשטיין בפרשת "כוכב הצפון". בסופ"ש הוגשו 16 כתבי אישום בפרשה - רוזנשטיין לא היה ביניהם. איש העולם התחתון ימשיך לרצות את 12 שנות המאסר שנגזרו עליו בגין עבירות סמים

שופט בית משפט השלום ברמלה שיחרר הבוקר ממעצר את ראש ארגון הפשע זאב רוזנשטיין, לאחר שהמשטרה לא הצליחה למצוא מספיק ראיות נגדו בפרשת "כוכב הצפון".

רוזנשטיין ימשיך לרצות את עונש 12 שנות המאסר שנגזר עליו בעבר לאחר שהורשע בהברחת סמים. רק בשבוע שעבר הובכה המשטרה כשהעבריין עמיר מולנר, שנחשד אף הוא בתחילה במעורבות בפרשה, שוחרר מחוסר ראיות.

בסוף השבוע הוגשו 16 כתבי אישום בפרשה. שמו של רוזנשטיין נקשר תחילה כמעורב בפרשה, אולם המשטרה לא הצליחה לגבש מספיק ראיות נגדו לכדי הגשת כתב אישום.

כתב האישום כולל סעיפים חמורים רבים, בהם קשירת קשר לביצוע פשע, ייבוא וסחר בסם מסוכן, תקיפה בנסיבות מחמירות, סחיטה בכוח, זיוף מסמך, קשירת קשר לעוון ועוד, והוא כולל רשימה של לא פחות מ-139 עדי תביעה, אשר אליה יצורפו עדים נוספים בהמשך.

כתב אישום גם נגד העד המרכזי

אולם נדמה שהעד המרכזי הוא אחד הנאשמים, ה-16 במספר, שגם נגדו הוגש כתב אישום אשר צפוי להתבטל עם תחילת עדותו בבית המשפט. לאחר שיעיד נגד העבריינים שהזמינו את הסם, כתב האישום יימחק והוא יועבר לתוכנית להגנת עדים.

עד המדינה חתם במהלך חקירתו על הסכם שבו הוא מודה בכל העבירות המיוחסות לו. הוא פירט את כל פרטי עסקות הסם בהן נטל חלק והפליל אחרים בביצוע עבירות הסם. למרות שיתוף הפעולה מצדו, הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום הליכים נגדו עקב מסוכנותו ועברו הפלילי העשיר.

בכתבי האישום מופיעים גם רן שבי וחגית בבילא, נגדם הוגשו כתבי אישום באשמת יבוא 108 ק"ג של קוקאין. לפי כתב האישום, בבילא שימשה כמתווכת בין סוחרי הסמים לארגוני הפשע בארץ שהזמינו אותו ואילו שבי סיפק את הרמקולים שבתוכם הוסתר הסם.

החשד: הברחת 108 ק"ג קוקאין והזמנת רצח משולש

לפני כשבועיים הותרה לפרסום הפרשה החמורהעמיר מולנר וארגון הפשע של משפחת קראג'ה חשודים בניסיון להבריח לארץ 108 ק"ג קוקאין. רוזנשטיין, המרצה עונש מאסר של 12 שנה בגין הברחת אקסטזי, הוכרז כחשוד בהזמנת רצח של שלושה עבריינים לפני שמונה שנים על חוף הכנרת. הפענוח התאפשר הודות לעבריין שחצה את הקווים והפך לעד מדינה לפני כחודשיים.

הפרשה הזו מעסיקה את המשטרה כבר שנתיים, ויש בה את כל המרכיבים הבסיסיים ביותר בעולם התחתון: עבריינים בכירים,סמים, כסף ועד מדינה אחד - שהפך למסמר האחרון במניעת הגעתה של מכולה לישראל עם קוקאין.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק