הסיבה לרצח בערב החג: "דרשו ממני ללכת לעבוד"

ערב חג עצוב ברעננה: צעיר בן 26 נעצר בחשד כי רצח בדקירות סכין את אמו, ד"ר אריאנה מרגוליס (59). לאחר מכן, ע"פ החשד, דקר את אחיו ברחוב סמוך ופצע אותו קשה. בחקירתו אמר: "הם התנכלו לי, רצו שאמצא עבודה"

מסע טבח בערב החג: צעיר רצח הערב בדקירות סכין את אמו ופצע קשה את אחיו, במסע דקירות בבית האם והאח ברעננה. האם, ד"ר אריאנה מרגוליס, בת 59, נפצעה תחילה אנושות, וצוות מד"א שהוזעק למקום פינה אותה לבית החולים מאיר בכפר סבא - שם מתה מאוחר יותר מפצעיה. הבן (38) נפצע קשה ופונה אף הוא לבית החולים מאיר.

האירוע החל בסביבות השעה 18:00 הערב. "קריאה בהולה התקבלה במוקד מד"א מרחב ירקון על אישה שנדקרה על ידי הבן שלה ברחוב הגלבוע בעיר", אמר הערב דובר מד"א ירקון, מיקי כפרי, לחדשות 2 באינטרנט. "צוות מד"א שהגיע למקום הבחין באישה בת 59 לחייה עם סימני דקירה על כל חלקי גופה".

במהלך הטיפול שהוענק לה בשטח, שניות לפני שאיבדה את ההכרה, פנתה מרגוליס ז"ל, רופאה במקצועה, למטפלים בה ובכוחותיה האחרונים אמרה: "הצילו את הבן שלי, הוא הולך לדקור אותו".

בעוד מטפל הצוות באם, התקבלה קריאה נוספת על פצוע קשה, בן 38, ברחוב סמוך. הצוות שהגיע למקום זיהה גבר עם סימני דקירה זהים, בכל חלקי גופו, והעניקו לו טיפול ראשוני בזירת האירוע. לאחר מכן פונה לבית החולים.

המשטרה הצליחה לעצור לאחר זמן קצר את החשוד, בן 26. במהלך חקירתו אמר כי אמו ואחיו התנכלו לו ודרשו ממנו ללכת ולמצוא עבודה. "הם אפילו רצו לשלוח אותי לקאוצ'ר", אמר הצעיר בחקירתו, שנמשכת אל תוך הלילה. גורמי משטרה אומרים כי החשוד משתף עמם פעולה, ובודקים כעת את הרקע הנפשי שלו.

גורמי רווחה בעיריית רעננה אמרו הערב לחדשות 2 באינטרנט כי המשפחה לא מוכרת להם. אבי המשפחה, רופא גם הוא במקצועו, תושב ראשון לציון שלא היה בזירת האירוע בזמן התקרית, קיבל קשה מאוד את הבשורה והתמוטט. מאוחר יותר נתן עדות במשטרת כפר סבא וביקר בבית החולים את בנו המאושפז במצב קשה אך יציב.

מבית החולים מאיר נמסר הערב כי הבן הפצוע עבר סדרת ניתוחים ומצבו התייצב, אך ממשיך להיות קשה. מחר תבקש המשטרה להאריך את מעצרו של החשוד ברצח.

ריב בין שתי צעירות הוביל לרצח בדקירות

באירוע דקירה אחר שאירע הערב, נדקר צעיר בן 17 ברחובות, ונפצע קשה. צוות מד"א שטיפל בו, העביר אותו לבית החולים קפלן בעיר.

הלילה נרצח צעיר בשנות ה-20 לחייו, במתחם בילויים במרכז העיר ירושלים לאחר שנדקר במהלך קטטה. צעיר אחר נפצע קשה גם הוא מדקירות בקטטה שהתפתחה במקום. סמוך לשעה 3:00 לפנות בוקר פרצה קטטה פרצה בין קבוצת צעירים שהגיעו לבילוי במועדון "ואן גוך" שברחוב כורש. הקטטה החלה בוויכוח בין שתי צעירות בתוך המועדון. חבריהן של השתיים התייצבו לסייע להן ובמהרה התפתחה קטטה שגלשה לאלימות רצחנית מחוץ למועדון.

לאחר שהצעירים יצאו מהמועדון שלף אחד מהם חפץ חד ודקר שניים אחרים שנכחו במקום. כתוצאה מהדקירות נפצעו השניים אנוש וקשה. המשטרה הצליחה לעצור חשוד במעורבות באירוע.