הגננת שנטשה את הילד שמת באבו גוש – התמוטטה ואושפזה

בבית המשפט השלום בירושלים הוארך היום ב-4 ימים מעצרן של הגננת מאבו גוש, החשודה בכך ששכחה אתמול את סעד אשרף אברהים בן ה-5 ברכבה וגרמה למותו, וכן מעצרה של הסייעת, שעל פי החשד סייעה לה בניסיון לטשטש ראיות בזירת האירוע. פרקליטה של הסייעת: "היא בכלל הייתה בגן"

לבית משפט השלום בירושלים הובאה היום בשעות הצהריים הסייעת בגן הילדים, שהייתה מעורבת על פי החשד בהפקרתו של הילד סעד אשרף אברהים בן החמש מאבו גוש, שמת אתמול לאחר שנשכח במשך שעות ארוכות ברכב סגור. בבית המשפט הוארך מעצרן של הסייעת והגננת בארבעה ימים.

מי שבאופן מפתיע לא הגיעה לדיון בהארכת המעצר, היא הגננת שעומדת במרכז הסערה מאז מותו של הילד אתמול. מתברר שבשעות הבוקר המוקדמות היום היא חשה ברע, התמוטטה ופונתה לאחד מבתי החולים בירושלים. נכון לשעה זו הגננת מאושפזת בבית החולים להתאוששות.

במשטרה מעריכים כי הילד היה כבר ללא רוח חיים בשעה שהגננת והסייעת מצאו אותו. בחקירתן במשטרה לא הצליחו שתי החשודות לספק הסבר הגיוני מדוע לא פנו מיד למשטרה או למד"א.

"הסייעת עזרה בניסיון לשבש ראיות"

"הלקוחה שלי מכחישה, היא לא הייתה שם", אומר היום עו"ד עיזאת עותמאן, פרקליטה של הסייעת, לחדשות 2 באינטרנט. "הילד בכלל לא הגיע לגן, כי הוא נשאר באוטו", הוא מוסיף. "הסייעת הייתה בגן והילד לא, והיא כלל לא ידעה על כך שהילד ברכב". עם זאת, במשטרה מעריכים כי דווקא הסייעת, העובדת עם הגננת כבר 18 שנה, סייעה לה בניסיון לשבש ראיות לאחר מציאת הפעוט ברכב, ללא הכרה.

במשטרה אמרו היום כי הגננת הודתה בכך ששכחה את הפעוט ברכב. "עברו שבע שעות לערך מאז עזבה הגננת את הרכב עד שהיא שבה אליו", אמר היום לחדשות 2 באינטרנט סנ"צ מוטי עדרעי, קצין אגף המודיעין במרחב ציון. "אז היא ראתה את הילד ללא רוח חיים, וכתוצאה מהלחץ שלה, לדבריה, היא ניסתה להעלים ראיות, בכך שתניח את הילד בסמוך לגן ילדים מתחת לעץ".