מי השחית את המצבה של דודו טופז?

הבדרן ששם קץ לחייו לפני כמעט חודשיים לא נח בשלום על משכבו. אלמונים נכנסו הלילה לחלקת האמנים בבית העלמין ירקון, שם קבור טופז, ועקרו את הספרות שהיו על המצבה יחד עם חלק מהאותיות שהיו עליה והרכיבו את המשפט "היה אבא טוב", אותו כתבו בניו לזכרו. אחיו של טופז לחדשות 2: "ברור שהם ידעו שמדובר במצבה שלו"

אלמונים השחיתו הלילה את המצבה שהוקמה על קברו של הבדרן דודו טופז ז"ל, ששם קץ לחייו בתלייה בתא המעצר לפני קרוב לחודשיים. את ההשחתה המכוערת גילה אחיו של טופז, מיקי גולדנברג, שעלה הבוקר לקברו של טופז.

בשעת לילה מאוחרת נכנסו האלמונים לחלקת האמנים בבית העלמין ירקון, שם קבור טופז, ועקרו את הספרות שהיו על המצבה יחד עם חלק מהאותיות שהיו עליה והרכיבו את המשפט "היה אבא טוב", אותו כתבו בניו של הבדרן לזכרו.

בשלב זה לא ברור המניע למעשה. אחיו של הבדרן, מיקי גולדנברג, אמר לחדשות 2 כי לפי מה שנאמר לו, מדובר באנשים שהיו זקוקים למספרים הספציפיים לצורך מצבה משלהם ולא באנשים שיש להם משהו ספציפי נגד טופז. "עם זאת", הוסיף גולדנברג, "ברור שהם ידעו שמדובר במצבה שלו".
המצבה של טופז עשויה אבן אותה הביאו במיוחד מהגליל ועליה נכתב באותיות זהב "הראשון בבידור" וגם "היה אבא טוב". דניאל ועומר, בניו הגדולים של דודו אומרים כי בשיחות נפש שקיימו עם אביהם, הוא חזר וביקש שכשימות שיהיה כתוב על מצבתו "היה אבא טוב" - וכך בחרו לעשות. חלקת הקבר בנויה מאבן גלילית, שיש שחור ומעוצב וחלקת גן צנועה. מתחת לשם דודו טופז מצויין לרוחב המצבה השם "דוד גולדנברג", שם נעוריו של טופז.

אחיו של דודו: "תאהבו אחד את השני"

בטקס גילוי המצבה הצנוע של טופז, לפני כשלושה שבועות, השתתפו כ-150 בני משפחה וחברים קרובים, בהם חברתו הטובה של טופז השחקנית ציפי שביט, השחקן זבולון מושיאשווילי, ואשת הטלוויזיה קארין מגריזו. מיקי גולדנברג ביקש מהנוכחים רק "תאהבו אחד את השני" - המילים היחידות שנאמרו בטקס.

לאחר הטקס בבית העלמין, התקיים אירוע מצומצם לזכרו של טופז ז"ל בבית הכנסת הגדול בתל ברוך בתל אביב. "אבא ואנחנו רוצים לבקש סליחה מהאנשים שאתם יודעים מי הם", אמר הבן דניאל טופז לנוכחים. "נגיד לכם תודה שבאתם, ונבקש סליחה מאותם אנשים. סליחה מאבי ניר, שירה מרגלית ובועז בן ציון. פשוט סליחה. אנחנו לא יודעים שום דבר, שום דבר לא הוכח אבל סליחה".

דניאל סיפר גם על מפגש מרגש שהיה לו עם אחד מהקורבנות הפוטנציאליים של אביו. "פגשתי את צביקה הדר ברמזור וחיבקתי אותו חזק", סיפר הבן. "הם כולם אנשים מדהימים. אנחנו לא כועסים אל אף אחד, אין לנו את הזכות לכעוס. למי שזה היה חסר לו - אז סליחה".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

דודו טופז התאבד - סיקור מיוחד:

דודו טופז התאבד: משדר מיוחד

סניגורו: "אסרו עליו לפגוש את ילדיו"

ניתוח כתב היד של טופז: "תשו כוחותיו מהמלחמות הפנימיות שלו"

המחדל של שב"ס: כבל של קומקום בתא

רני רהב: "דודו עשה את המעשה האמיץ ביותר"

הראיון האחרון של הראשון בבידור

מאיה בוסקילה: הוא נתן לי הזדמנות

שלום אסייג ביקר בבית של טופז: "באתי לנחם"

אברי גלעד ושלמה ארצי הגיעו לנחם