חשד: משפ' אבוטבול וקראג'ה ניסו להשתלט על אתר מיחזור

תעשיית מיחזור האשפה מושכת את משפחות הפשע: המשטרה חושדת כי 5 "חיילים" מארגוניהם של אבוטבול וקראג'ה ניסו להשתלט על אתר מיחזור אשפה בבני ציון. עובד שפוטר מהאתר חבר לארגון - ויחד ניסו להשתלט על ניהול האתר. מעצרם של 4 חשודים הוארך, החמישי שוחרר למעצר בית

במשטרת כפר סבא עוסקים בתקופה האחרונה בפרשה נוספת הקשורה בניסיונות ההשתלטות של גורמים עבריינים על תעשיית המיחזור.

חמישה חשודים, המשתייכים לארגוני הפשע של משפחות אבוטבול וקראג'ה, נעצרו השבוע בחשד כי ניסו להשתלט באיומים ובכוח על אתר למיחזור אשפה שבמושב בני ציון. בני משפחת קראג'ה עצמם חשודים גם במעורבות גם בפרשת "כוכב הצפון", ונגד כמה מחבריה צפויים להיות מוגשים כתבי אישום בשבוע הבא.

סיפור ניסיון ההשתלטות לקוח מסרטי המאפייה הגדולים של הוליווד: על פי החשד, החלה הפרשה עם פיטוריו של אחד העובדים באתר המיחזור. אותו אדם שפוטר חבר לארגוניהם של אבוטבול וקראג'ה וסיפר להם כי ברצונו לנקום בבעלי האתר.

מבדיקה שערכו אנשי העולם התחתון עלה כי המחזור הכספי של האתר נאמד בסכומי עתק, ולאחר מספר בירורים שערכו הגורמים העבריינים - אולץ קבלן המשנה של האתר להיפגש עמם בתל אביב.

"תסדיר את הכסף - או שנשים לך מטען מתחת לאוטו"

במהלך הפגישה הוסבר לו שעליו להחזיר מיידית את העובד המפוטר לעבדותו, ואם לא, הוא "יטופל", לדבריו. למחרת הפגישה, חזרו החשודים לאתר המחזור, כשהפעם הם מלווים במספר "חיילים", השתלטו על ג'יפ הקבלן והבהירו לו כי מעכשיו והלאה הוא שייך לעובד שפוטר.

על פי החשד, פנו החשודים לקבלן ואמרו לו: "מחר אתה מגיע לרואה החשבון שלנו ומסדיר את הכסף, ואם לא - יונחו מטענים מתחת לרכבך ומתחת לרכבי המשפחה שלך". עוד בחקירה עולה כי כל החשודים היו חמושים.

מעצרם של ארבעה הוארך, החמישי שוחרר למעצר בית

הקבלן המפוחד ניגש מייד למשטרה והגיש תלונה. בחקירה סמויה שהתנהלה במשטרת כפר סבא, נאספו בתקופה האחרונה עדויות, ביניהן גם תיעוד פגישותיהם של החשודים עם הקבלן. בשבוע האחרון נעצרו חמישה מהם. היום הוארך מעצרם של ארבעה, והחמישי שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים.

תעשיית מיחזור האשפה בכלל ומיחזור בקבוקי השתייה בפרט מהווים גורם הכנסה מרכזי לגורמים עבריינים רבים בשנים האחרונות. לא אחת דווח על איומים ועל ניסיונות השתלטות בכוח של עבריינים על בתי עסק ועל מסעדות העוסקים במיחזור. במקרים אחרים אף דווח כי כמה ארגוני פשיעה אף הסתכסכו בינם לבין עצמם על רקע ניסיונות השתלטות על בתי עסק העוסקים במיחזור.