כלי העבודה של הפורצים: פלסטלינה

נהוג לחשוב כי פלסטלינה צבעונית היא משחק ילדים. אלא ששוטרי ימ"ר ת"א גילו השבוע כי המשחק התמים - משמש כלי עזר בידי עבריינים לפריצת דירות. לאחר חקירה ממושכת עצרה המשטרה 4 חשודים שהמציאו שיטה מתוחכמת וקלה לפריצות: הטבעת מפתחות שתלויים על עגלות סופרמרקט בפלסטלינה. מכאן הדרך לדירה של הבעלים היתה כבר קצרה

שיטות הפעולה של העבריינים לא מפסיקות להפתיע: חבורת פורצים מתל אביב מצאו דרך מקורית במיוחד לפרוץ לדירות באמצעות מפתחות ששיכפלו - באמצעות פלסטלינה. איך הם קיבלו את המפתחות, מתי שיכפלו אותם וכיצד מצאו את הכתובות? פרטים בהמשך.

בעקבות פעילות מודיעינית ממושכת של היחידה המרכזית (ימ"ר) בתל אביב, נעצרו לפני מספר ימים שלושה חשודים ברחוב ויצמן בעיר, לאחר שפרצו לדירה במקום. ברשותם נתפס ציוד רב ובין השאר חפצים שעל פי החשד נגנבו מהדירה. בין החפצים נמצאו ברשותם גם מפתחות הדירה.

בשבועות האחרונים החלו חוקרי המשטרה לעקוב אחרי חברי הכנופיה שפיתחו שיטה מתוחכמת לשכפול המפתחות. במסגרת החקירה תצפתו הבלשים על החשודים ונדהמו למראה עיניהם: החשודים נצפו כשהם מגיעים למספר סופרמרקטים בעיר ועוקבים אחר הלקוחות - בעיקר נשים וקשישים עם עגלות סופר, כאשר צרור המפתחות תלוי על העגלה בחריץ.

פלסטלינה - לא רק משחק ילדים

החשודים נראו על ידי הבלשים מצמידים פלסטלינה מיוחדת למפתחות התלויים על העגלה, ובכך מטביעים בעצם את צורת המפתח על הפלסטלינה. לאחר שסיימו לבצע את מלאכת השכפול המאולתר, עקבו החשודים אחר הלקוחות עד לביתם ולאחר מספר ימים פרצו לדירה. במקרים אחרים, הציצו החשודים בתעודת המשלוח והעתיקו את כתובת בעל המפתחות.

בשלב זה המשטרה יודעת על מספר דירות שנפרצו בשיטה זו. אתמול נעצר חשוד נוסף, בן 53 מבת ים, בחשד למעורבות בהתפרצויות. בחנויות לכלי עבודה בחולון נתפסו מכונות לשכפול מפתחות שעל פי החשד שימשו להטבעת המפתחות על ידי החשודים.

הבוקר יובאו ארבעת החשודים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בת"א. בסרטון וידאו שתיעד את מעשיהם של החשודים, ניתן לראות אחד מהם נכנס לסופרמרקט, עוקב אחר לקוחות , נצמד לאישה וכאשר אינה שמה לב הוא ניגש לעגלה ומטביע בעזרת פלסטלינה את המפתחות. בסוף הסרטון ניתן לראות את הקופה, ולאחר מספר שניות החשוד לוקח את דף המשלוח עליו רשומים פרטיה של האישה שאת מפתחותיה שיכפל.