2 בדואים חשודים בהשחתת הגן הלאומי בעבדת

האם פוענחה השחתת אתר העתיקות בעבדת? המשטרה עצרה הערב 2 גברים תושבי הפזורה הבדואית בנגב, בחשד שרצו לנקום את הריסת בית משפחתם אמש בידי מנהל מקרקעי ישראל - באמצעות מעשי ונדליזם פראי בגן הלאומי בעבדת: פסלים ומיצגים נופצו וצבע רוסס על הקירות. השניים מכחישים כל קשר למעשה, מחר הם יובאו להארכת מעצרם

המשטרה עצרה הערב שני גברים החשודים בהשחתת הגן הלאומי עבדת. על פי הערכת המשטרה, שני הגברים, בני 40 ו-57 תושבי הפזורה הבדואית, ככל הנראה רצו לנקום את הריסת בית משפחתם אמש בידי מנהל מקרקעי ישראל. השניים מכחישים את המיוחס להם, ומחר תבקש המשטרה להאריך את מעצרם.

עובדי הגן הלאומי בעבדת שהגיעו הבוקר לפתוח את המקום לקהל המבקרים בחג, הזדעזעו לגלות כי האתר הושחת לחלוטין על ידי אלמונים. לדברי עדים שהיו במקום, הפסלים באתר נופצו לחלוטין וצבע רוסס על המייצגים.

הגן בעבדת הוא אתר מורשת בינלאומי של אונסק"ו, שמושך אליו תיירים רבים מהעולם כולו. לדברי אנשי רשות הטבע והגנים, הנזק שנגרם למקום הוא קשה מאוד וכמעט בלתי הפיך.

המשטרה פתחה בחקירה

מכיוון שרוב המייצגים באתר נמצאים תחת כיפת השמיים, לא הייתה מצלמת אבטחה שיכלה לתעד את הפרעות שנעשו במקום במהלך הלילה. דובר רשות הטבע והגנים אמר לחדשות 2 באינטרנט שמכיוון שהאתר נמצא בטבע, קיימת גישה אליו ממקומות רבים.

נציגי המשטרה הגיעו לזירת האירוע כדי לפתוח בחקירת המקרה. לדברי השוטרים שהיו במקום, המקרה יחקר במלוא חומרת הדין.

מנכ"ל רשות הטבע והגנים אלי אמיתי הנחה לאמוד באופן מיידי את הנזק שנעשה במקום. הוא הוסיף כי רשות הטבע והגנים תפעל באופן מיידי לשיקום ושימור האתר, והשבתו לקדמותו כמתבקש לפי הסטנדט הבינלאומי.