החשוד ברצח הנערה: "אני מצטער, לא התכוונתי"

במילים אלו נכנס לבית משפט השלום באשדוד ניקולאי דורושב, החשוד ברצח הנערה אלה דרנקין בת ה-15, שגופתה נמצאה אמש בחולות ניצנים. השופטת קבעה בהחלטתה כי לא ניתן לקבוע בוודאות את סיבת המוות של דרנקין והורתה להם לשלוח את הגופה לנתיחה, שתשמש בהמשך ראייה במשפט הרצח

בית משפט השלום באשדוד האריך בצהריים ב-12 ימים את מעצרו של ניקולאי דורושב בן ה-26, החשוד ברצח לאה דרנקין בת ה-15. גופתה של דרנקין נמצאה אמש לאחר שנקברה בחולות גבעה 69 בניצנים.

בהחלטתה קבעה השופטת כי "עדיין לא ניתן לקבוע בוודאות את סיבת המוות עד תומה", וציינה כי נתיחת הגופה תצולם בווידאו ותשמש כראייה עתידית במשפט במידה שיוגש כתב אישום נגד דורושב בן ה-26.

דורושב עצמו אמר לפני תחילת הדיון: "אני מצטער, לא התכוונתי", ואחר כך הוסיף כי "זה פשוט קרה וזהו". בסיום הדיון הוא הוצא מאולם בית המשפט כשהוא ממרר בבכי. אביו של החשוד ליווה אותו לדיון בבית המשפט.

עורך הדין: "הוא נלחץ - ולחץ על הצוואר שלה"

עורך דינו של דורושב מטעם הסניגוריה הציבורית, עו"ד גיל באייר, אמר כי "בשלב מסויים במהלך קיום יחסי מין היא החלה לגלות התנגדות. הוא ניסה לבעול אותה שלא בהסכמה, אבל כשהיא החלה לצעוק הוא נלחץ - ולחץ על הצוואר שלה חזק מדי". הסניגור הוסיף: "כל הדברים האלה ייבדקו בנתיחת הגופה".

אביו של החשוד ברצח אמר: "הוא אדם נורמטיבי, בנאדם טוב, עובד במפעל, נשוי עם ילדים. הילדים פה ואשתו בחו"ל. אני לא יודע בדיוק מה קרה. המשטרה הגיעו אלינו הביתה ולא אמרו כלום. שאלו אותי אם יש קשר בין הבן לבין הנרצחת, אמרתי שאני לא יודע. הוא לקח אותה טרמפ, ואני לא יודע כלום חוץ מזה".

דורושב הודה כבר אמש בפני חוקרי המשטרה כי חנק את הנערה בידיו ולאחר מכן לקח אותה לחולות ניצנים, שם כאמור קבר את גופתה. לאחר מעצרו הוביל החשוד את החוקרים למקום קבורתה.

גופתה של לאה תובא לקבורה היום בשעה 15:00 בבית העלמין באשקלון, עיר מגוריה. בני משפחתה של לאה בחרו שלא לדבר עם התקשורת והם מסתגרים בבית הסבתא מאז אמש. לאה הותירה אחריה זוג הורים ואחות גדולה.

הנשיא לנוער: "אל תשתו אלכוהול"

נשיא המדינה שמעון פרס התייחס הבוקר לרצח המזעזע באירוע לציון 60 שנים לכפר הנוער "הכפר הירוק" בשרון. האירוע נפתח בדקת דומיה לזכר דרנקין, ואחריה פנה הנשיא לנוער ואמר "אני פונה אליכם באופן אישי, אתם הדבר הכי יקר של מדינת ישראל, והכי יקר להוריכם. אל תשתו, זה לא דרוש וזה רק מסכן את חייכם".

שר החינוך גדעון סער הביע את תדהמתו מהרצח האכזרי. "זהו רצח מזעזע של ילדה בגילכם שנוגע ללב של כל אחד ואחד מאיתנו", אמר השר בשיעור שהעביר הבוקר לתלמידי כיתה יא' בתיכון המדעים והאומנויות בחדרה.

השר ביקש מהתלמידים לגלות זהירות במהלך הבילויים ולהימנע מלהגיע למצבים מסוכנים. השר שוחח הבוקר עם מנהלת ביה"ס אורט באשקלון, אסתר אורן, שעדכנה את השר באשר לפעילות המתבצעת בביה"ס בעקבות האסון.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק