כך "נקמה" המדינה בחייל שגנב את פרטי האשראי

עוד לפני ששמו פורסם כחשוד בגניבת נשק מחייל בקריה וגניבת כרטיס האשראי של הרמטכ"ל, רב"ט לואיס מסקוטה הסתבך בקטטה ברעננה ונדקר בידי צעיר אחר. אתמול המדינה החליטה "לנקום" במסקוטה, וזיכתה את הצעיר החשוד בדקירתו. "מלכתחילה זעקתי לכל מי שרק רצה לשמוע שהאדם שנדקר הוא האלים", אמר עורך דינו של הנאשם שזוכה

פרסום ראשון: החייל רב"ט לואיס מסקוטה הצליח להביך לא מעט בכירים בדרג המדיני-בטחוני של המדינה. הוא התפרסם בנסיבות לא נעימות במיוחד, אשר על פי החשד הוא היה מעורב בפרשת גניבת כלי נשק מחיילי צה"ל, ואף גנב את פרטי כרטיס האשראי של הרמטכ"ל והשתמש בו להנאתו.

אתמול מצאה המדינה דרך "להחזיר" למסקוטה, לאחר שהמתיקה סעיף אישום לאדם שהואשם בדקירתו בקטטה.

בחודש יוני האחרון התרחשה קטטה בין שתי קבוצות של צעירים בסמוך לגלידריה ברחוב אחוזה שברעננה. במהלך הקטטה נדקר מסקוטה, אז עוד חייל אלמוני, ונפצע קל. בחקירתו העיד מסקוטה כנגד בן גניש, צעיר תושב העיר, ובעקבות עדותו של מסקוטה נעצר גניש והואשם בדקירה.

מסקוטה שיקר בעדותו?

לאחר שנחשפה פרשת "כרטיס האשראי", החלה הפרקליטות להסס באשר למהימנות עדותו של מסקוטה. בדיונים שנערכו בבית המשפט התעקש עורך דינו של גניש, ניר דוד, כי מרשו אינו אשם בדקירה וכי מסקוטה שיקר בעדותו, אך רק לאחר שהוא נחשף כאשר הוא מובל באזיקים להארכת מעצרו השתכנעה הפרקליטות כי עדותו מפוקפקת.

אתמול הוצג לבית המשפט הסדר טיעון, במסגרתו הודה גניש בכתב אישום מתוקן שסעיפי האישום שבו כוללים קטטה בלבד. הדקירה, אגב, יוחסה לדוקר לא ידוע.

"מלכתחילה זעקתי לכל מי שרק רצה לשמוע שהאדם שנדקר הוא האלים", אמר עורך דינו של גניש, ניר דוד, "והוא זה שמשתייך לכנופייה מפחידה שזורעת פחד באזור,למרבה הצער לא הקשיבו לי. אני שמח שהפרקליטות התעשתה ועמדה על קנקנו של המתלונן ובכך נעשה הצדק", הוסיף.

צפו במסקוטה מדבר לראשונה מתא המעצר

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק