במוסך נדהמו: הרואין וקוקאין התגלו ברכב השכור

אזרח תמים מאשדוד שבסך הכל ביקש לשכור רכב, לא האמין שזה קורה לו. המזגן ברכב התקלקל, אבל זו היתה רק ההתחלה. בבדיקה במוסך התברר כי מה שמפריע למזגן - זו כמות מסחרית של סמים שמישהו החביא שם. המשטרה פתחה בחקירה

הרואין וקוקאין בפתח המזגן, ארכיון (אם סמים, לא נוהגים)

מוסכניקים מטפלים מדי יום בעשרות תקלות במכוניות: ראש מנוע הלך, יש חור ברדיאטור, נשבר האלטרנטור, דברים מהסוג הזה. אבל עובדי מוסך באשדוד שקיבלו לבדיקה רכב שכור עם "מזגן מקולקל" נדהמו לאחר שנתקלו לראשונה בבעיה הרבה יותר גדולה: מתחת למכסה המנוע, בסמוך לפתח המזגן, הסתתרו חבילות סמים מסוג הירואין וקוקאין בכמויות מסחריות.

הכל החל כאשר אזרח ישראלי תמים ביקש לשכור רכב. הוא נכנס לסוכנות הרכב "אוויס" באשדוד ויצא משם על גלגלים. אלא שכעבור זמן קצר התברר שהמזגן לא עובד. מזיע וגם עצבני חזר השוכר למשרדי החברה וביקש להחזיר את הרכב עם המזגן המקולקל.

נציג החברה לקח את הרכב לבדיקה שגרתית למדי במוסך כדי לבדוק מדוע המזגן לא מקרר. בדיקה קצרה של המכונית העלתה כי מאחורי פתח האוורור מסתתרים סמים קשים: 100 גרם הירואין ו-30 גרם קוקאין.

מתחת למכסה - סמים בכמות מסחרית

עובדי המוסך ההמומים הזעיקו למקום את המשטרה. שוטרי משטרת אשדוד גילו כי מדובר בסמים קשים בכמות מסחרית. לצורך השוואה, כמות הסם מסוג זה שנחשבת לצריכה עצמית היא 0.3 גרם, כך ששווי הסמים שנתפסו הוא עשרות אלפי שקלים.

המשטרה פתחה בחקירה במהלכה תבדוק מספר אפשרויות. בין השאר ייבדק אם השוכר הקודם של הרכב החביא את סמים - ושכח אותם, לרוע מזלו, מתחת למכסה המנוע.

עד כה לא נעצרו חשודים בפרשה. מעניין לחשוב מה היה קורה אם המזגן לא היה מתקלקל - מי יודע מתי ה"אוצר" היה בסופו של דבר מתגלה.