נעצר חשוד בתקיפת יהונתן גפן

תושב אזור המרכז נעצר בחשד שתקף לפני עשרה ימים את הסופר והמשורר יונתן גפן מחוץ לביתו. בחקירתו הוא הודה במעשים וטען: "אמירותיו של גפן עצבנו אותי". גורם המעורה בחקירה: "התיק הזה תפור"

יונתן גפן, ארכיון (חדשות 2)

המשטרה עצרה אמש (שני) תושב אזור המרכז בשנות השלושים לחייו החשוד בתקיפתו של הסופר והמשורר יהונתן גפן בביתו לפני כעשרה ימים. החשוד הודה במעשים ויובא הבוקר לדיון בהארכת מעצרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורם בכיר המעורה בחקירה טען כי "התיק למעשה תפור", אך יחד עם זאת, קצינים נוספים אומרים כי יידרשו פעולות חקירה נוספות. בחקירתו קשר עצמו החשוד למעשה, וטען כי אמירותיו של גפן בימים שלאחר הבחירות "עצבנו אותו".

במרחב השרון נתנו מהיום הראשון עדיפות עליונה לפרשה. תת-ניצב קובי שבתאי, מפקד המרחב, הטיל את החקירה על הצוות המרחבי ואלה אספו את מצלמות האבטחה שהיו פזורות ביישוב, אך אלה לא העלו דבר. השוטרים המשיכו לבדוק כל מידע שהתקבל, עד שהערב הגיעו אל החשוד.

לפני כעשרה ימים הותקף גפן על ידי אלמוני שצלצל בדלת ביתו שבמושב באזור נתניה. המשורר הוכה על ידי האיש, שצעק לעברו "שמאלני, בוגד, רוצח". מקורביו של גפן הוסיפו כי "כשהוא פתח את הדלת הוא קיבל אגרוף וקללות". גפן, שלא נזקק לטיפול רפואי, הזעיק את המשטרה: "פיזית הוא בסדר אבל הוא בטראומה". לפני שנמלט האלמוני מהזירה הוא גם השליך ביצים אל תוך ביתו של איש הרוח.

באותו שבוע, במהלך הופעה, התייחס גפן לתוצאות הבחירות ואמר לקהל: "בחרו בגזען, אל תבכו כשהילדים שלכם ימותו במבצע המטופש הבא שאולי יקראו לו תות עשן. בחרתם במנהיג שמבטיח לנו מוות. פחד ולא תקווה". מחקירת המשטרה עולה כי אמירות אלה הן שגרמו לחשוד לפעול, וכעת הוא צפוי לשאת בהשלכות למעשיו.