שני שכנים, חנייה אחת וריב מיותר

ברחוב קטן בפרדס חנה יש 9 שכנים ומקום חניה אחד שכולם רבים עליו. המצלמות ברחוב תיעדו בעיטות במכוניות, חיתוך גלגלים ואפילו מרדף בין שכנים. אז מי אמר שטוב שכן קרוב מאח רחוק?

כנראה שלאנשים שגרים ברחוב הקטן הזה בפרדס חנה, יש הרבה מכוניות. אחרת קשה מאוד להבין איך דווקא כאן מתרחש מאבק על מקום חנייה שלא היה מבייש שום רחוב בתל אביב.

כשאדי שטיינברג מחנה את רכבו, שכנו ארמונד גונן לא נשאר חייב. "הוא עוצר פה בכוונה, לא אכפת לי שהוא יעמוד פה, אבל הוא עוצר פה, בכוונה", אומר שטיינברג. בסרט שצילמו מצלמות האבטחה נראה גונן בועט במכונית במקרה אחד, ובמקרה אחר נראה כי הוא מנסה לגרום לתקר בגלגלי מכוניתו של שטיינברג.

"אחד השכנים איים על אישתי שאם נמשיך להחנות בחלק שלהם, זה יגרום לנו לסבל", מספר שטיינברג שדבר לא הכין אותו למתקפה הפיזית שעבר לדבריו בחודש שעבר.

כאשר חזר לביתו עם בנותיו וחנה שוב במקום המריבה, גונן התפרץ עליו וותקף אותו עם מזמרה. "ניסיתי לסגור את הדלת, או לפתוח את הדלת, אני כבר לא זוכר בדיוק". תיאר שטיינברג את התקיפה. "חטפתי כמה מהלומות ואז יצאתי מהאוטו וברחתי". לבסוף נרגע גונן וחזר לביתו.

"השוטר עצר אותי בחשד לאיום ברצח"

שטיינברג הזעיק את המשטרה, אבל להפתעתו הרבה - נעצר. המשטרה ביקשה ממנו להחליף את המצלמות כי 'לא רואים כלום ולא מבינים כלום'. הוא נלחץ וביקש מהשוטרים להתערב "כדי שהסכסוך לא ייגמר ברצח" כלשונו, אך השוטר שנשלח למקום הבין, לטענת שטיינבג שלא בצדק, כי הוא מאיים ברצח על שכנו, ולכן עצר אותו במקום בחשד לאיום ברצח.

האיש שהזמין את המשטרה והותקף, מצא את עצמו לבסוף במעצר, לראשונה בחייו. וארמונד השכן? הוא אפילו לא נחקר.

שטיינברג טוען כי יש סיבה לעובדה לעובדה שהשכן ארמונד גונן לא נחקר אפילו בפרשה. בסרט הווידאו ניתן לראות בבירור שבנו של גונן, שוטר במקצועו, הופך את רכב הסוואנה המשטרתי לרכב הובלות. לבסוף, מסכם שטיינברג את חוסר האמון שלו במערכת אכיפת החוק: "אם אראה אדם שנדרס ברחוב, לא אעצור לעזור לו, למה? כי שוטר שיגיע למקום בטח יאשים אותי שדרסתי אותו".

ממשטרת מרחב חוף נמסר בתגובה כי |השוטרים צפו במצלמות האבטחה והתרשמו כי מדובר בוויכוח הדדי ולא ראו כל ניסיון דקירה. הטיפול באירוע היה מקצועי ובהתאם להתפתחויות בשטח".