"האח הגדול" חשף סכין ענקית בבי"ס

התלמידים אומנם לא מרוצים, אבל לפחות במשטרה יכולים לרשום הישג. נער בן 17 מאשקלון נעצר לאחר שמכונת השיקוף שהוצבה בבית ספרו, חשפה שהוא נושא סכין באורך 20 ס"מ. "המודל שלנו מוכיח את עצמו", מתגאים השוטרים

כשבועיים בלבד לאחר שהציבה עיריית אשקלון מכונת שיקוף בכניסה לבתי הספר בעיר, במטרה לאתר כלי נשק מוסלקים של בני נוער, הניבה ההחלטה השנויה במחלוקת תוצאות.

משטרת ישראל טופחת לעצמה על השכם, לאחר שהבוקר זיהתה מכונת השיקוף סכין מטבח באורך של 20 סנטימטרים בתיקו של נער בן 17 הלומד בבית ספר בעיר. הצעיר נחקר ושוחרר, ומחר שוב יתייצבי בתחנת המשטרה.

"המודל שלנו מוכיח את עצמו",הכריזו היום בגאווה במשטרת מרחב לכיש. דוברת המרחב, מיטל גרף, סיפרה לחדשות 2 באינטרנט כי מכונת "הגרומן" שהוצבה בבית הספר היא רק הסנונית הראשונה בדרך למיגור האלימות במרחב. "מפקד מרחב לכיש, נצ"מ אלון לבבי, הנחה את התחנות במרחב ללמוד את המודל המופעל בעיר אשקלון וליישם אותו בדרך הרלוונטית בכל תחנה במרחב", הסבירה.

"האח הגדול" צופה

מכונת "הגרומן", שדומות לה מוצבות בכניסות לשדות תעופה ולתחנות אוטובוסים מרכזיות עובדות באמצעות שני שוטרים המפעילים אותן, כאשר אחד מעביר את התיק על הפס הנע, ואילו השני מאבחן את התמונה המופיעה על צג המכונה.

500 מצלמות מותקנות בימים אלו מחוץ לבתי הספר באשקלון קולטות כל תנועה חשודה. "המערכת קודם כל עובדת על רמת רגישות מסוימת", מסביר יוסי גרינפלד מנהל הביטחון בעיריית אשקלון. "אם היא מזהה תנועה יותר מהירה ופעילות יותר נמרצת, היא מקפיצה למוקדן על מסך מלא את מה שקורה".

וזה לא הכל. מתברר כי האח הגדול לא רק צופה אלה גם מדבר. "ילדים להפסיקה את הקטטה", נשמע בוקע מאחת המצלמות. "אתם מצולמים".