"השיטה של אלפרון: לגרור להימורים ולוודא הפסדים"

יום אחרי מעצרו של אלעד אלפרון, נחשפת השיטה בה פעל עם חבריו, עפ"י החשד, על מנת לסחוט כספים: הם גררו חפים מפשע להימורים, וידאו באמצעים טכניים כי יפסידו, הלוו להם כספים וגבו אותם בכוח

גרירת חפים מפשע להימורים, וידוא כי יפסידו, הלוואות קצוצות וסחיטה באיומים - כך, על פי החשד, עבדה השיטה לפיה פעלו אלעד אלפרון וחבריו. על מעצרו של בנו של יעקב אלפרון דיווחנו לראשונה אתמול (רביעי) כאן בחדשות 2 באינטרנט.

בית משפט השלום בתל אביב האריך בשבעה ימים את מעצרו של אלפרון ושל שלושת החשודים הנוספים במקרה. מעצרם של רן קפלן בן ה-23 מהרצליה ושל קטין בן 17 מרעננה הוארך גם הוא בשבעה ימים, ומעצרו של רועי בנחמו הוארך בארבעה ימים.

בניגוד לעבירות קודמות שיוחסו לאלעד אלפרון ומשפחתו, כאן מדובר בעבירה מתוחכמת הרבה יותר. על פי החשד הקים אלפרון אתר אינטרנט להימורים בעודו יושב במעצר בית, כשעל קרסולו אזיק אלקטרוני, וניהל את האתר כך שיגרום להפסדים בקרב הגולשים המשחקים בו.

מהחקירה שהתנהלה בימ"ר תל אביב בחודשים האחרונים עולה כי על פי החשד, החבורה קשרה קשר יחדיו להכניס קטינים ובגירים לתחום הימורי האינטרנט, ולגרום להם להפסדים. במהלך החקירה איתרה המשטרה כמה אנשים שנפגעו, והתלוננו על העוקץ שנעשה להם, וקיימות ככל הנראה עדויות ישירות הקושרות את אלפרון למעשים.

ריביות של עד 70%

עוד נחשד כי החבורה דאגה להביא את הקורבנות להפסדי ענק, ואחר כך להעניק להם הלוואות. על ההלוואות דרשו, על פי החשד, ריביות קצוצות של 60 עד 70 אחוזים בחודש. אם הלווים לא עמדו בכך - גבו המלווים את החובות בכוח ובאיומים.

במשטרה מציינים כי ישנן ראיות ישירות לכך שאלפרון גרם לאנשים להיכנס לאתר הימורים באינטרנט, ובאמצעים טכניים גרם להם להפסיד. הוא עצמו מכחיש בתוקף את החשדות. עוד עולה כי בנחמו והקטין הנוסף קשרו קשר לסחוט כספים מקטין אחר שנהג להמר, ואף התכוונו לפגוע בו.

מעצרו של הקטין המעורב בפרשה, התאפשר בעקבות מאבקה של ימ"ר תל אביב בארגוני הפשיעה. על פי גורם במשטרה מעורבותו של הקטין היא הכבדה ביותר משל שאר החשודים. על פי הערכות סחט הקטין מספר אנשים, בניהם קטינים, ובמקרה אחד אף סחט אב ובנו.

"הוא נטפל לאנשים חלשים שחשב שהוא יכול לסחוט", אמר רפ"ק אייל פאר, ראש מחלק נוער חשיפה בימ"ר ת"א. "ילד בן 17 המתנהג כמו גנגסטר", הוסיף כשתיאר את התנהגותו של הקטין.

אהובה אלפרון לא הגיעה לדיון

הארבעה נחשדים בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, סחיטה באיומים, הונאה, ניהול הימורים וסחיטה בכוח. כאשר נכנס אלפרון לדיונו בבית המשפט, אמר לעיתונאים כי "המשטרה עושה צחוק מעצמה, אני חף מפשע".

בניגוד לדיונים אחרים שנגעו לבני משפחת אלפרון, הפעם לא הגיע אף בן משפחה או מקורב בכדי ללוות את אלעד בדיון בעניינו. בפגישה האחרונה של אלעד אלפרון עם החוק, בה נעצר בחשד לסחיטה לפני מספר חודשים, הודיעה אימו אהובה שלא תוסיף להגיע לדיונים, אך דיון לאחר מכן היא הופיעה. היום נוכח אלפרון לדעת, שאימו לא הגיעה היום לבית המשפט.

סניגורו של אלפרון, עו"ד יניב שגב, אמר היום בדיון:"אלעד לא קשור לעבירות של הימורים, לא נתפס אצלו שום דבר שיכול להעיד על מעורבותו בפרשה".