תושב השרון חשוד שרוקן חנויות וטען: זה בשביל עניים

גם השוטרים נדהמו מהכמות של אלפי הפריטים הגנובים שנמצאו בבית ברמת השרון: אופניים, בגדים, מכשירי חשמל, שעונים, קסדות ועוד. אב המשפחה טען שהוא קלפטומן וכינה עצמו "רובין הוד"

יש משפחות שמנהלות יחד מוסך, אחרות מעבירות בירושה מפעל או קיוסק - אבל עבור בני משפחה אחת ברמת השרון אין, כנראה, כמו גניבה משותפת על מנת להדק את היחסים.

בלשי תחנת גלילות פשטו הלילה על דירה ברמת השרון, והופתעו לגלות בתוכה אלפי פריטים שעל פי החשד נגנבו ממספר רב של חנויות באזור. "היה שם מכל טוב הארץ", תיאר שוטר בתחנת גלילות שהיה עסוק בלמנות את הציוד.

כוחות המשטרה, שהגיעו למקום בעקבות מידע מודיעיני על גניבה, לא שיערו בנפשם מה יהיה גודל השלל. לצד שני אופנועים ומכונית שנרכשו בכסף מזומן, מצאו החוקרים אין ספור מוצרי חשמל, עשרות בקבוקי משקאות אלכוהוליים, משקפי שמש, שעונים, מוצרי קוסמטיקה, פרטי לבוש, סרטי DVD ואפילו אבקות כביסה מכל הסוגים. על פי הערכה, מסתכם שווי השלל בכחצי מיליון שקלים.

האב: אני "רובין הוד"

השוטרים ההמומים מיהרו לעצור את החשודים במעשה: זוג הורים ובנם בן ה-23. על פי החשד עסקו השלושה בפעילות הפלילית במשך תקופה ארוכה וגרמו לנזק לחניות רבות בעיקר באזור רמת השרון והרצליה. מבדיקה ראשונית של המשטרה עולה כי בני המשפחה כלל לא התכוונו למכור את המוצרים שבזזו, אלא אגרו אותם לשימוש עצמי.

בחקירתו טען אבי המשפחה כי הוא קלפטומן, וכינה את עצמו "רובין הוד". "אני נותן חלק מהציוד לעניים", תירץ. בהמשך סיפר לשוטרים כיצד הצליח להערים על המוכרים מבלי שנתפס אפילו פעם אחת ב-10 השנים האחרונות.

"צריך להיכנס לספר השיאים של גינס"

בחלק מהמקרים היה מדביק החשוד מדבקת "שולם" או "תודה ולהתראות" על המוצרים השונים. לפעמים פשוט היה דוחף לכיסיו מכל הבא ליד. "הוא צריך להיכנס לספר השיאים של גינס", אמרו החוקרים, שאף העניקו לו את התואר המפוקפק "הגנב מספר אחת".

במשטרה ממשיכים לבדוק מה היה חלקם של אם המשפחה ובנה בפרשה המוזרה, אך מעריכים כי השניים ידעו על מעלליו של האב שנמשכו תקופה ארוכה.

אחרי שהמשימה הראשונה הושלמה והעבריינים נתפסו, עוברים כעת במשטרה לשלב השני: הבוקר נפרסו כל המוצרים בתחנת גלילות לשם סימונם ואיתור בעליהם.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק