השוטר שנדרס משחזר: "הוא פגע בי ועשיתי סלטות באוויר"

"אם פגעת בקרקע בכזאת מהירות ויצאת פחות או יותר שלם, אתה כנראה שוטר כמו ששוטר צריך להיות", אמר הבוקר מפקד מחוז תל אביב כשבא לבקר את פקודו, סמ"ר יוסי לוי, שנדרס אתמול בבית ים, בתאונת "פגע וברח". מצבו של לוי משתפר והוא כבר משתוקק לחזור לפעילות ברחובות

מחלים מפצעיו: מפקד מחוז תל אביב, ניצב שחר איילון, הגיע היום בשעות הצהריים ליחידת הטראומה של בית החולים שיבא בתל השומר, שם מאושפז סמ"ר יוסי לוי, השוטר שנפגע בתאונת פגע וברח אתמול אחר הצהריים בבת ים.

השוטר לוי, אשר נפצע באורח קשה, פונה לבית החולים לאחר שרוכב קטנוע טי-מקס שחור פגע בו והעיפו לצד הדרך. הוא שב לאחרונה לישראל משהות של 12 שנה בארצות הברית כדי להתגייס לכוחות המשטרה. אתמול במסגרת תפקידו הוא נפגע בראשו, שבר צלע אחורית וקדמית, פרק את כתפו ושבר אצבע.

"אם פגעת בקרקע בכזאת מהירות ויצאת פחות או יותר שלם, גולגולת חזקה גוף חזק, אתה כנראה שוטר כמו ששוטר צריך להיות", אמר לו מפקד המחוז בביקור. ניצב איילון, הידוע באהבתו לאופנועים, חלק עם לוי "חוויות פציעה" ודיבר איתו על כאביו כאשר הוא צוחק ומתהפך.

"עשיתי שתי סלטות באוויר"

בתום המפגש אמר איילון: "יוסי לוי כואב, דואב, פגוע - הוא ההוכחה שהשוטרים הם בחזית העשייה, בחזית המאבק באלימות". הוא הוסיף כי "צריך לתת לשוטרים את ההוקרה שמגיעה להם, את הכבוד שמגיע להם ואף את המשכורת שמגיעה להם".

בשיחה עם עיתונאים תיאר סמ"ר לוי את השתלשלות העניינים שהביאה אותו לבית החולים: "ראיתי אותו מגיע במהירות מסחררת, הוא פשוט לא עצר, הוא פגע בי ועשיתי שתי סלטות באוויר. נחתי על הקרקע והוא ברח". לדבריו, השוטר השני ניסה לרדוף אחר החשוד כדי לרשום את מספר לוחית הרישוי שלו, אבל לבסוף החליט להישאר לצידו.

למרות הפגיעה הקשה, מתעקש לוי, כי כשהוא יבריא, ישאף לחזור לרחובות. "שום דבר לא יעצור אותי מלחזור, אני לא רוצה תפקיד מטה", אמר. "זו העבודה הכי טובה והכי מאתגרת שיש". הוא העריך כי רוכב הקטנוע היה שיכור. "ילדים מתחילים לשתות כבר מגיל 12-13, נתקלתי בהמון תקריות אלימות, האלכוהול הורס את החברה הישראלית", אמר.