הפעוט ש"נחטף" עם הרכב נמצא בריא ושלם

תושב שפרעם יצא "רק לרגע" מהרכב וקפץ לחנות להשכיר סרט וידאו. כשיצא, נדהם לראות שני אנשים נכנסים לרכב ונמלטים בנסיעה מהירה. אלא שבתוך הרכב היה בנו בן השנתיים וחצי של האב. המשטרה חיפשה את הרכב במשך שעות בסיוע מסוק, עד שלבסוף נמצא הילד באזור בריא ושלם - והושב למשפחתו

הטרגדיה בשפרעם הסתיימה למרבה המזל בשלום, והתינוק שנגנב ביחד עם רכבו של אביו - אותר בריא ושלם.

הדרמה החלה כאשר תושב שפרעם החנה אמש את רכבו "רק לרגע" סמוך לחנות המקומית להשכרת סרטי וידאו, והשאיר אותו מונע. כשיצא מהחנות, הבחין האב לחרדתו כי הרכב נגנב מול עיניו, כשבתוכו - בנו הפעוט, בן שנתיים וחצי.

האב הבחין בשני חשודים נכנסים לרכב ונמלטים בנסיעה מהירה, ומיהר לדווח למשטרה. משטרת שפרעם הקפיצה לאיזור כוחות גדולים, הקימה מחסומים כאשר מסוק משטרתי מסייע בסריקות מהאוויר. דובר משטרת הגליל אף ביקש לפרסם את פרטי הרכב החשוד, על מנת שהציבור יוכל לסייע באיתורו. במשטרה הוסיפו כי "אנחנו מתריעים על כך מפני שאנשים משאירים רכבים מותנעים, ועושים זאת לא מעט. הפעם זה נגמר במצב שנגנב רכב ובו ילד בפנים".

רבים מהתושבים בשפרעם הגיעו לבית המשפחה ההמומה כדי לתמוך בהם ברגעים הקשים, כאשר עוד לא היה ברור האם הילד יימצא - ובאיזה מצב. אביו של התינוק, מוחמד אבו חרב, אמר בשיחה עם חדשות 2: "הם פשוט עלו על האוטו ונסעו, ראיתי את הדלתות נסגרות. אנחנו ממשיכים לחפש את האוטו". 

בסופו של דבר, לאחר שעות ארוכות של חרדה ושל סריקות אותן ביצעו עשרות שוטרים בסיוע מסוק, סמוך לשעה אחת בלילה אותר הילד באזור שפרעם כשהוא ללא פגע ובריא, והושב לחיק משפחתו שיכולה סוף סוף לנשום לרווחה. מהמשטרה נמסר כי בשעות הבוקר יובא האב לתחקור בתחנת משטרת שפרעם, אז יוחלט אם לפתוח נגדו בהליכים בחשד לרשלנות. 

לפני חודשיים: אירוע כמעט זהה שנגמר במזל

זו לא הפעם הראשונה שמקרה מסוג זה מתרחש בשפרעם. לפני קצת יותר מחודשיים אירע מקרה כמעט זהה, שהסתיים בהרבה מזל. תושב שפרעם החנה את רכבו "רק לרגע", והשאיר אותו מונע בסמוך לבניין המועצה בעיר. גנב ניצל את העובדה כי בעל הרכב לא היה בתוכו ומיהר לגנוב את המכונית - יחד עם תינוק בן 4 וחצי חודשים שהיה בתוכה.

בעל הרכב הבחין שמכוניתו, עם תינוקו שבפנים, נגנב. בסיוע עובר אורח שרכב על קטנוע הוא החל במצוד אחר הרכב הגנוב. במקביל עדי ראייה דיווחו למשטרה על המתרחש. ניידות משטרה פרסו מחסומים באזור הארוע, ומסוק משטרתי הוזנק לסייע במרדף. בסופו של דבר ורק לאחר דקות ארוכות של חרדה, אותר הרכב נטוש באזור הכפר אעבלין.

לסיפור הזה סוף טוב: התינוק נמצא ברכב כשהוא בריא ושלם. גנב הרכב, לעומת זאת, לא נמצא. במשטרת ישראל ביקשו לנצל את האירוע החמור על מנת להדגיש ולבקש מהאזרחים שלא להשאיר מכוניות מונעות ללא השגחה - ובוודאי שלא להשאיר פעוטות בתוך כלי רכב כאלו.