נהג המונית שהותקף: חשבתי שישרפו אותי באוטו

סמי אבו ניג'מה הותקף במרכז שכונת מאה שערים בירושלים ע"י פורעים חרדים, שעשו בו ובמונית שלו שפטים. הפצעים לאט לאט מגלידים, אבל את ההלם וההשפלה מתקשה נהג המונית לשכוח. הערב הוא משחזר את רגעי האימה מול המצלמות

יומיים לאחר שהותקף באכזריות על ידי פורעים חרדים בירושלים, מנסה עדיין סמי אבו ניג'מה להבין את הסיבה לפרץ האלימות הבלתי מרוסן. ההמון הזועם עשה בנהג המונית ובמכוניתו שפטים רק בגלל היותו ערבי. היום הוא משחזר את רגעי האימה.

"לקחתי נוסע דתי מרוממה והורדתי אותו במלכי ישראל", הוא נזכר. "לאחר 50 מטרים כולם רצו לכיוון הרכב. הרסו אותו וזרקו עליו דברים. חשבתי שישרפו אותי בתוך האוטו".

"אף אחד לא בא לעזור"

ניג'מה נמלט על נפשו, כאשר המתפרעים דולקים בעקבותיו וצועקים קריאות גנאי. "הסתכלתי עליהם ושאלתי: "בשביל מה אתם עושים את זה?". אך איש לא ענה לו או ניסה לסייע. "המשיכו להרביץ לי. אף אחד לא בא לעזור", הוא אומר בכאב.

כעת מנסה ניג'מה להתאושש מהמכות שספג, אך בעיקר מההלם ומההשפלה. למרות החוויה הקשה, הוא לא מתכוון לוותר. "אני הולך לעבוד במונית", הוא מכריז בביטחון. "למה לא? איפה שמישהו צריך אני מסיע אותו. דתי או לא דתי - אני לא עושה חשבון". 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק