כך נמנע פיגוע פלילי גדול בצפון

אסון גדול נמנע היום בצפון הארץ: רכב ובו מספר רב של מטעני חבלה נעצר סמוך לתחנת הדלק בכניסה ליסעור בכביש 70. כוחות גדולים של משטרה וחבלנים חסמו את הכביש במשך שעה ארוכה מחשש לפיצוץ גדול שיסכן עוברים ושבים. בחקירה הראשונית התברר כי המטענים היו בדרכם למשפחות פשע בצפון - ויועדו לחיסול חשבונות

פיגוע פלילי גדול נמנע היום בצפון הארץ: בלשי המחוז הצפוני של המשטרה עצרו בשעות הצהריים רכב חשוד בכביש 70, סמוך לתחנת הדלק ביסעור. לאחר שהוזעקו למקום כוחות גדולים של משטרה וחבלנים שחסמו את הכביש במשך שעה ארוכה, התברר כי ברכב היו מספר רב של מטעני חבלה מוכנים לשימוש.

המשטרה עצרה במקום שני צעירים המוכרים למשטרה, תושבי הכפר אעבלין, ששהו ברכב. לפי ההערכה במשטרה, המטענים יועדו לשימוש במסגרת חיסולי חשבונות בין משפחות פשע בצפון הארץ. הצעירים שנתפסו היו ככל הנראה רק השליחים, שנועדו להעביר את המטענים לצפון הארץ.

האירוע המורכב החל בשעות הצהריים, לאחר שהתקבל מידע אודות מכונית חשודה הנוסעת בכביש ואדי ערה לכיוון צפון. כוחות משטרה איתרו את הרכב בסמוך לתחנת הדלק שבכניסה לישוב יסעור ושם ביצעו חסימה בכביש ועצרו את הרכב.

יבוצעו מעצרים נוספים

בשל החשש מפיצוץ של מטעני החבלה סמוך לתחנת הדלק, דבר שעלול לגרום לאירוע בעל נפגעים, חסמה המשטרה את הכביש למשך כשעה וחצי ובמקביל הוזעקו כוחות גדולים של חבלנים. עובדי תחנת הדלק הורחקו מיד מהמקום והועברו לאזור מוגן.

לאחר פעילות ארוכה של חבלני המשטרה הוצאו כעשרה מטעני חבלה מהרכב החשוד. המכונית פורקה והועברה לידי משטרת המחוז הצפוני. המטענים שהתגלו הועברו לפיצוץ מבוקר. במשטרה מתכוונים לבצע הלילה מעצרים נוספים של מעורבים באירוע, ומחר יערך דיון להארכת מעצרם של שני החשודים שנתפסו ברכב.