תאונת ה"פגע וברח" ביהוד: הנהגת הודתה בחקירה

חקירת התאונה הקשה הבוקר ביהוד, בה נפצע קשה ילד בן 11 שרכב על סקייטבורד ממונע ברחוב: במשך שעות חיפשה המשטרה אחר הרכב הפוגע, שתועד במצלמות האבטחה, ולבסוף עצרו בני זוג מיהוד בשעה שאכלו במסעדה. השניים נלקחו לחקירה, וכעבור כמה שעות האישה הודתה: אני נהגתי ברכב הפוגע - ונמלטתי

נהגת הרכב הפרטי שפגעה הבוקר בילד בן 11 בשעה שנסע על סקייטבורד ממונע ברחוב ביהוד - נשברה בחקירה והודתה במעשה. בן ה-11 מאושפז עדיין במצב קשה מאוד בבית החולים שיבא בתל השומר, ועדיין נשקפת סכנה לחייו.

בני הזוג מיהוד שנסעו ברכב, מסוג סקודה, נמלטו מהמקום לאחר התאונה, אולם הרכב אותר כעבור מספר שעות באזור ראשון לציון. בני הזוג עצמם, בשנות ה-20 לחייהם, נעצרו לפנות ערב במסעדה בראשון לציון כשהם אוכלים להנאתם, ונלקחו לחקירה. כעבור כמה שעות הודתה האישה: אני נהגתי ברכב שפגע בילד. במשטרה אומרים הערב לחדשות 2 כי מעבר לעבירה של הפקרה בה נחשדת האישה, היא עשויה להיות מואשמת גם בשיבוש הליכי חקירה.

הרכב הפוגע תועד על ידי שלוש מצלמות אבטחה הממוקמות במרחק כמה עשרות מטרים בלבד ממקום הפגיעה. מייד לאחר התאונה החלו במשטרה לחפש אחר הרכב בסיוע עשרות ניידות ובחיפוי מסוק. אחרי כמה שעות נעצרו שלושה חשודים, בני משפחה אחת, תושבי העיר יהוד, כשהם אוכלים במסעדה. שלושתם נעצרו ונלקחו לחקירה, ואחד מהם שוחרר מאוחר יותר.

במשך שעות ארוכות הכחישו בני הזוג כל מעורבות בתאונה. רק לאחר שהחוקרים הציגו בפניהם ראיות הקושרות אותם באופן חד משמעי לתאונה, הודתה האישה כי היא שנהגה ברכב שפגע בילד. בשעות הבוקר יובאו השניים להארכת מעצר בבית המשפט. בן הזוג עדיין מכחיש כל מעורבות.

במשטרה מדגישים כי הסקייטבורד הממונע והקורקינט, כמו זה שבו נסע הילד הבוקר ביהוד, אסורים לשימוש על הכביש, ומבקשים מההורים לאסור על ילדיהם להשתמש בכלים מסוכנים מסוג זה - כדי אולי למנוע את התאונה הבאה.

הנהג שדרס אב ובן שיחזר את התאונה

הערב קיימה המשטרה שחזור של התאונה הקטלנית שאירעה ביום ראשון בערב, במהלכה פגע נהג רכב פרטי באב ובנו שיצאו לצעידה לילית סמוך לאליקים. הנהג התקשר למשטרה ואמר כי הוא חש ש"פגע במשהו", אבל רק אחרי חיפושים ממושכים נמצאו שתי גופות שרועות על הכביש. מאוחר יותר התגלתה הטרגדיה הנוראית: שני ההרוגים הם אב ובן - אריה אכדרי בן 51 ועידו בן 24 .

נהג הרכב המסחרי, ראפע אבו גוש, תושב הכפר מרר בגליל בן 41, נעצר בחשד כי נרדם במהלך הנסיעה, סטה ממסלולו והתנגש בהולכי הרגל. "לא דרסתי אף פעם, אפילו לא חתולה", אמר הנהג החשוד, כשהובא לבית משפט השלום בנצרת להארכת מעצרו. במשטרה עדיין דבקים בגרסה לפיה הוא נרדם על ההגה. בתום הדיון הוחלט כי מעצרו יוארך ביומיים.

לטענת החשוד, רכב התקרב אליו מצד שמאל כשירד מכביש 6 לכביש 70 ולכן סטה ימינה לכיוון השוליים. "לא ראיתי כלום פשוט הרגשתי שפגעתי במשהו", אמר אבו גוש, שטוען גם כי הוא מיד התקשר לדווח למשטרה. 

בהכנת הכתבה השתתפו גלעד שלמור ויוסי מזרחי

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק