אוגוסט: חודש הדמים

במשטרה ובמד"א חסרי אונים. בתוך פחות משלושה שבועות מונים 14 גופות באירועים אלימים שונים ברחבי הארץ. החשש: גל האלימות בתנופה - סופו אינו ידוע. אפילו בכנסת קיימו השבוע דיון פגרה מיוחד. איך נלחמים באלימות הגואה?

חודש הדמים: עדיין לא חלפו שלושה שבועות מאז החל חודש אוגוסט, ובמשטרה ובמד"א סופרים היום את הגופה ה-14 במעשי אלימות. מדובר באחד החודשים האלימים ביותר בתולדות המדינה, ואפילו בכנסת קיימו השבוע דיון פגרה מיוחד בנושא.

ה"גל" נפתח עם רצח הילדה נעה גולדרינג, בת 3 וחצי, על ידי אביה, אסף גולדרינג. גולדרינג נעצר מיד לאחר הרצח והועבר להסתכלות בבית חולים פסיכיאטרי. לפני מספר ימים הוגש נגדו כתב אישום מזעזע, שם נכתב כי חנק את בתו הקטנה בעזרת ניילון נצמד.

שבוע בדיוק לאחר רצח נעה בת ה-3, אירע הטבח במועדון הנוער של הקהילה בלב תל אביב. ליז טרובישי, בת 16 וניר כץ, בן 24, נרצחו שם ביריות ועוד 12 נפצעו, חלקם באורח קשה. היורה נמלט מהמקום וטרם נתפס. המשטרה הוציאה צו איסור פרסום גורף על החקירה.

כשבוע לאחר מכן נרצח ביריות הנער יפתח מור-יוסף ברמלה. חקירה ראשונית בעניין העלתה שעבריינים תכננו לחסל עבריין אחר בשם עינב כהן, ירו בו ופצעו אותו, אך ירו גם במור-יוסף שישב על המדרכה. רק השבוע נעצרו שניים בחשד למעשה.

לינץ' בטיילת

תוך כדי חקירת הרצח ברמלה, התגלתה בשבוע שעבר גופת אישה מבותרת בתוך פח אשפה ברמת גן. המשטרה פתחה בחקירה. מספר ימים לאחר איתור הגופה ברמת גן אותרו חלקי גופה גם בנחל אלכסנדר. במשטרה חשדו כי יש קשר בין המקרים וכעבור ימים הודיעו על "התפתחות דרמטית בחקירה", והתירו לפרסם כי שתי הגופות אכן קשורות זו לזו. רק היום הותר לפרסום כי מדובר באם ובתה שנרצחו על ידי בן זוגה של האם.

בתוך שלל המקרים האלה, נאלצו במשטרת מחוז תל אביב לטפל גם במקרה הרצח המזעזע של לאונרד קרפ בטיילת של חוף תל ברוך בתל אביב. על פי החשד, חבורת צעירים מג'לג'וליה תקפו בסוף השבוע את קרפ, שהיה עם בתו ואשתו בים, ללא סיבה ברורה. במקום נכחו גם שתי צעירות יהודיות. בסופו של דבר, אותרה גופתו של קרפ כשעליה סימני אלימות - והחשודים נעצרו.

השבוע נרצחה ציפורה נחמו  בת ה-59 בדירה שבבעלותה בשכונת ארמון הנשיא בירושלים. החשוד ברצח, אבי דר, שנגדו עומדים כבר מספר תיקים במשטרה, נעצר ונחקר. דר אמר בשחזור הרצח כי "עשה זאת מתוך הגנה עצמית". הוא היה הדייר בדירה שבבעלותה של נחמו.