שוטר שחקר בעבר את פחימה: "הוא תמיד היה איש קשה"

מיכאל אוחיון, מי שהיה חוקר במשטרת קריית שמונה, הכיר היטב את שמו של מי שביתר את חברתו ובתה. כבר בשנות ה-70 הוא רדף אחר פחימה בחשד לפריצה לכלי רכב. "הוא היה שחקן מלידה", הוא מספר. ולמרות זאת - הוא המום מהחשד החדש

כשמיכאל אוחיון, שוטר וחוקר לשעבר במשטרת קריית שמונה, שמע כי אלי פחימה הוא החשוד ברצח ובביתור גופותיהן של ביאטריס רודוב ובתה דניס, הוא הזדעזע. זיכרונותיו מ-30 שנים קודם לכן עלו וצפו, והוא היה בטוח: את השם הזה כבר שמעתי, בנסיבות דומות - אך גם אחרות.

"אחרי ששמעתי את שמו, נזכרתי שהוא היה בחור די קשה למשטרה", הוא משחזר. "בכל שבת היו מגיעות אלינו עשרות תלונות של בעלי כלי רכב שנפרצו באזור נחל שניר, ולאחר מעקב שעשינו - תפסנו את פחימה בשעת מעשה". לדבריו, בתום מעקב של 48 שעות בו תצפתו אוחיון ושוטר נוסף על האזור, נצפה פחימה כשהוא מנפץ שמשה של אחד מכלי הרכב.

"כשהוא הבחין בנו הוא החל להימלט - אך אחרי מרדף הצלחנו לתפוס אותו", הוא מספר. אוחיון אומר כי מאז, בכל פעם שהתקבלה תלונה על פריצה לרכב באזור - היה פחימה מתוחקר. "הוא היה שחקן מלידה. בכל פעם שהיינו שמים עליו יד הוא היה מתעלף וכך היה יוצא שבמקום לעצור אותו אנחנו מטפלים בו", אומר אוחיון.

עם זאת, הזעזוע והשוק מהחשדות במקרה הזה עדיין קיימים. "הוא תמיד נתפס בעייני כעבריין מדרגה שלישית, לא רציני", הוא מספר. "לא נתקלנו באלימות ממנו, וקשה לי לתפוס אותו כמי שחשוד ברצח ובביתור גופות". אוחיון הוסיף: "קשה לי להאמין שהאדם הזה חי איתי באותה העיר, כששמעתי עליו הזדעזעתי".

החשד: הרצח - על רקע סכסוך כספי

היום הותר לפרסום כי האחראי לגופות המבותרות ברמת גן ובנחל אלכסנדר הוא אינו רוצח סדרתי, וכי שתי הגופות המבותרות שייכות לאמא ובת: שמה של האם הוא ביאטריס רודוב, בת 62, ובתה היא דניס רודוב, (36). גופת האם נמצאה בפח אשפה ברמת גן בשבוע שעבר, ולאחר מספר ימים נמצאה גופת בתה בנחל אלכסנדר.

אלי פחימה, בן 59 תושב הצפון, הוא בן זוגה של ביאטריס. הוא נתפס השבוע לאחר מצוד משטרתי ממושך באזור חיפה, כשהוא נוהג ברכבה של ביאטריס. נבדקת האפשרות כי הוא לוקה בנפשו. בהארכת מעצרו השבוע בבית משפט השלום ברמלה, הכחיש החשוד את המעשים המיוחסים לו. בצאתו מבית המשפט צעק לעיתונאים: "מעלילים עליי, תופרים לו תיק".

לפחימה, מסגר במקצועו, בת ושני בנים. בניו מסוכסכים עמו כבר שנים רבות. לחדשות 2 באינטרנט נודע כי הייתה לו גם מאהבת בבת ים, וגם שם ערכה המשטרה חיפושים במהלך החקירה.

מחקירת היאחב"ל עולה כי ככל הנראה הסתכסך פחימה עם בת זוגו על רקע כספי, ואז רצח אותה ואת בתה תוך שהוא מבתר את גופותיהן של השתיים לחלקים. עד לרגעים אלו לא אותרו ראשיהן של השתיים.