היום נדע מי עומד מאחורי שתי הגופות שנמצאו מבותרות

אחרי יותר משבוע של שמועות, יפוג צו הפרסום על חקירת הגופות המבותרות שנמצאו בפח ברמת גן ובנחל אלכסנדר. בשתיהן היו חסרים אותם איברים, מה שחיזק את ההערכה כי יש קשר בין המקרים

גופות בר"ג ובנחל אלכסנדר. ארכיון (עיבוד מחשב. חדשות 2)

מאז סוף השבוע ממלאות שמועות רבות את ישראל. כולם מנסים להבין ולהסביר מה ומי עומד מאחורי שתי הגופות המבותרות שנמצאו בשבוע שעבר בשתי זירות – ברמת גן ובנחל אלכסנדר שבשרון. היום (חמישי) צפוי הערפל סביב הפרשה להתפזר עם הסרת צו איסור הפרסום על פרטי החקירה.

בתחילת השבוע דיווחו במשטרה על התפתחות משמעותית בחקירת רצח הנשים המזעזע. במשטרה גברה ההערכה כי יש קשר בין שתי הגופות וכי לא רוצח סדרתי עומד מאחורי הפרשה, אלא עבריין בודד.

מהפרטים שכן הותרו לפרסום עד כה ניתן לומר כי קיים דמיון מהותי בשיטת הרצח של שתי הנשים, וכי אותם איברים חסרים בשתי הגופות. עוד עלתה ההערכה כי שתי הנשים עשויות להיות בנות אותה משפחה, ואין להן קרובי משפחה נוספים, זאת נוכח העובדה כי למרות הימים הארוכים שחלפו מאז מציאת הגופה הראשונה - איש לא דיווח למשטרה על קרובי משפחה או חברים נעדרים.

המפכ"ל רומז: התמונה מתבהרת

אבל במשטרה התעקשו כי פרסום הפרטים המלאים אודות הפרשה יפגעו בחקירה, ומיהרו לדרוש צו איסור פרסום על הפרטים. בית המשפט ברמלה קבע כי הוא מתיר לפרסם את הסיפור, אך ללא שמות המעורבים בפרשה. המשטרה ערערה על ההחלטה הזו והדיון עבר לבית המשפט בפתח תקווה - שהחליט להשאיר את צו איסור הפרסום בעינו – עד ליום חמישי.

"אני יכול לומר שהתמונה מתבהרת והכיוון חיובי", אמר בתחילת השבוע מפכ"ל המשטרה רב-ניצב דודי כהן במהלך דיון עם ראשי יחידת לה"ב-433 האמונים על החקירה. המפכ"ל אף ביקש להרגיע את הרוחות לנוכח הסערה הציבורית והפאניקה לנוכח חרושת השמועות. 

"אני ער להלכי הרוח וחששות הציבור, אך אני יכול לומר לכם כי אין המדובר בתופעה או במגמה - אלא במקרים מובדלים ובעלי רקע שונה", ציין. "עם זאת, כל אירוע רצח הוא אירוע שלא ניתן להשלים עימו ומצבור האירועים האחרון, הגם שאין קשר ביניהם, הוא חמור וקשה".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק