הגבר התמים הבין מאוחר מדי: זו לא גברת - זה סחטן

הודעת טקסט אנונימית שנשלחה למכשיר הנייד של תושב הצפון יצרה בו תקוות שעתידו הולך להשתנות: מהקו השני ענתה אישה עם קול מפתה שהציעה לו עבודה עם תנאים מעולים. כדי להתחיל בעבודה הוא נדרש להשקעה ראשונית והעביר את הכסף מבלי שראה את האישה ולו פעם אחת. לבסוף הפך ריאיון העבודה לסחיטה שעלתה לו ביוקר

שיחה יקרה, אילוסטרציה (חדשות 2)

תושב סכנין בשנות ה-30 לחייו קיבל בתחילת השנה הודעת טקסט למכשיר הנייד שהזמינה אותו ליצור קשר עם בחורה בשם ליאן. האיש אמנם נשוי, אבל ההודעה המסתורית עוררה את סקרנותו והוא החליט להתקשר. הוא לא שיער שההחלטה הזו תעלה לו כל כך הרבה כסף.

מעבר לקו ענה לו קול נשי מפתה שהציע לו שירותי מין, ובין השניים נוצר קשר טלפוני קבוע. הם שוחחו מספר פעמים, אך מעולם לא נפגשו. בהמשך הציעה ה"חברה הטלפונית" לגבר עבודה שבמסגרתה יקבל תפקיד ניהולי בחברת אבטחה. מעבר להצעה המחמיאה, שמח האיש לגלות שתנאי העבודה כוללים גם ג'יפ.

הוא העביר לה תמונה שלו כחלק מהליך הקבלה, והמתין לתשובה. נרגש ומלא ציפייה לקראת ההזדמנות שנפלה בחלקו, העביר האיש סכומי כסף לאישה שמעבר לקו שנועדו, לדבריה, לממן באופן חלקי את הג'יפ אותו הוא אמור לקבל.

"ריאיון העבודה" הפך לסיוט

מבלי שפגש את ליאן, העביר הצעיר כסף בשווי של כ-300 אלף שקלים בהפקדות ובמזומן. אלא שבשלב מסוים הפך "ריאיון העבודה" לסיוט. הצעירה החלה לאיים על האיש שתשתמש בתמונה שלו כדי להציג אותו בתנוחות מיניות שונות ותפיץ אותה באינטרנט. בנוסף הבטיחה האישה שעותק מהתמונות יימסר באופן אישי לידי אשתו.

כדי למנוע את הפצת התמונות, העביר לה הגבר אלפי שקלים שגייס מחבריו ומבני משפחתו, תוך שהוא משקר להם שהוא זקוק לכסף כדי לעבור טיפולי פוריות. אולם אחיו של הנסחט הרגיש שאחיו במצוקה, ופנה לחוקר פרטי שחשף את הסיפור.

בסופו של דבר הגיש הגבר תלונה במשטרה שבעקבותיה נעצרה אותה "ליאן", שהתגלתה כגבר מסוקס בשם תאופיק בקראוי מעכו. בקול גברי נמוך הסביר החשוד לשוטרים שהסתיר את הכסף שקיבל בתוך בובה בדירתו. בבית המשפט בעכו לא התרשמו מקולו המפתה, והאריכו את מעצרו עד ליום ראשון הקרוב.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק