החשוד ברצח בארמון הנציב שיחזר: "לא רצחתי, זו הייתה הגנה עצמית"

כשהוא נסער ומטיח האשמות לכל עבר, שב הלילה לזירת הרצח אבי דר, החשוד ברצח ציפורה נחמו בדירה בשכונת ארמון הנציב בירושלים וטען: "היא עובדת בשביל המאפיה, חכו שתשמעו את הסיפור". המשטרה ממשיכה לטעון: הכתובת לא הייתה על הקיר. ציפורה נחמו תובא למנוחות אחר הצהריים

רצח ידוע מראש? ציפורה נחמו, בת 59 מהיישוב אורנית היא בעלת הבית שנרצחה אמש בדקירות סכין, כשהגיעה לבקר את הדייר המתגורר בדירה שבבעלותה בירושלים, אבי דר. דר, החשוד במעשה, שב הלילה לזירת האירוע ושיחזר לעיני חוקרי המשטרה את השתלשלות האירועים על פי גרסתו.

בצאתו מן הדירה אותה שכר, ניסה אבי להסביר למצלמת חדשות 2 באינטרנט את מניעיו בצורה קצת יוצאת דופן: "היא עובדת בשביל המאפיה, חכו שתשמעו את הסיפור", הוא אמר. "היא מהמאפיה של הימ"ר, במשפט ייצא הכל". לדבריו, הוא "סובל מהתעללויות של הימ"ר במשך שנים - שהגיעו לרמות בלתי נסבלות. הרבה אנשים יודעים מזה".

דר הטיח גם האשמות בממשלת ישראל, ש"הפכה", לדבריו, ל"ארגון פשע עם בוסים בכל עיר". הוא כינה את שכניו "משתפי פעולה עם המשטרה בצורה כזו או אחרת". בהתייחס להאשמות נגדו אמר דר: "לא רצחתי אף אחד, ומה שעשיתי היה מקסימום מתוך הגנה עצמית". על תלונות השכנים נגדו, ענה בציניות: "כן! אני העבריין הגדול שאיים על השכונה, מאה נגד אחד".

הנרצחת, ציפורה נחמו, תובא למנוחות אחר הצהריים.

החשד: דקר למוות כי התבקש לעזוב את הדירה

היום יובא דר להארכת מעצר בבית המשפט. במשטרה אישרו אמש כי נגד דר נפתחו כבר בעבר ארבעה תיקים במשטרה על תקיפה ואיומים כלפי שכניו. רק בימים אלו היה אמור להיות מוגש נגדו כתב אישום בגין אחד המקרים הללו. עם זאת, הדגישו כי הכתובת במקרה הזה לא הייתה על הקיר. . "אם הכתובת הייתה על הקיר, החשוד היה מממש ומבצע את האיומים על שכניו", אמר אמש ניצב משנה דורון ידיד, מפקד מרחב מוריה במשטרה, לחדשות 2 באינטרנט.

לדבריו, "גם החשוד התלונן על השכנים נגד איומים ותקיפה הטיפול של המשטרה בכל הקשור לאירועים עד כה היה ללא דופי". הוא הוסיף כי המשטרה "לא זיהתה אצל דר הפרעה נפשית, גם מהתרשמות של קצין משטרה עם חשוד ברצח בעבר הוא לא זיהה מסוכנות".

מחקירת האירוע עולה כי נחמו, שהגיעה אתמול לדירה, הבהירה לדר כבר בעבר כי הוא יצטרך לעזוב בהקדם את הדירה שבשכונת ארמון הנציב. דר לא הסכים לוותר - ואתמול הוא נטל סכין בעודה מציגה הדירה לדיירים פוטנציאליים - ודקר אותה מספר פעמים, עד שהתמוטטה ואיבדה את ההכרה.

השכנים: התרענו מראש

השכנים ברחוב פיינשטיין בשכונת ארמון הנציב טוענים כי הם התריעו במשך חודשים בפני המשטרה על שכנם האלים. אחיה של הנרצחת אמר אמש לחדשות 2 באינטרנט כי "חיי אדם נהיו הפקר. היום זה פה, מחר זה בתל אביב. כל אחד הטוב בעיניו יעשה. נמאס, היא לא פחדה ממנו, שיירקב בכלא עד יומו האחרון".

גורמים שנכחו בזירת הרצח אמרו לחדשות 2 באינטרנט כי ישנו חשד סביר לפיו החשוד ברצח תקף את הנרצחת קודם כל במשקולת כבדה, ורק אחר כך דקר אותה מספר פעמים בסכין. בהמשך הוא נעל את עצמו בחדר יחד עם הקורבן, ושם מצאו אותו השוטרים שפרצו לדירה כשהוא יושב על המיטה, הסכין לצידו והמשקולת מגואלת בדם על הרצפה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק