עד ראייה לרצח: "הוא כיוון את הסכין גם אליי"

יוסי כתר רק רצה לשכור דירה בשכונת ארמון הנציב בירושלים, והגיע עם בעלת הדירה למקום. דקות ספורות לאחר שנכנסו לדירה, הוא ראה כיצד היא נרצחת באכזריות על ידי הדייר הנוכחי. "היא הייתה על הרצפה והוא משך את השיער שלה. היה לה דם על הגב"

השכנים ברחוב פיינשטיין בשכונת ארמון הנציב בירושלים טוענים כי הם התריעו במשך חודשים בפני המשטרה על שכנם האלים, שנעצר היום בחשד שדקר למוות את בעלת הבית בו גר, פעמים רבות בכל גופה, עד שמתה.

כשבעלת הבית נכנסה לדירה, על פי החשד, עם שוכרים חדשים, תקף אותה הדייר. "הוא קודם כל סירב לפתוח את הדלת, עד שהוא אמר לבעלת הבית 'תפתחי, את יכולה לפתוח את הדלת'", סיפר לחדשות 2 באינטרנט יוסי כתר, השוכר שהגיע עם הנרצחת ושהה עימה בדירה.

"אז כבר חשבתי שהוא לא 100%. אחר כך פתחנו את הדלת ונכנסנו, והוא היה פחות או יותר בסדר. הוא לא אמר כלום כמעט. רק כשהייתי בחדר האמבטיה והיא הייתה בסלון, שמעתי פתאום זעקות אז נכנסתי לשם, והיא כבר הייתה על הרצפה והוא משך את השיער שלה", הוסיף.

חשד: תקף אותה קודם במשקולת ואז בסכין

"לא ראיתי את הדקירה עצמה, אלא שרגע אחרי היה כבר דם על הגב שלה. אני ניסיתי להרגיע ולהגיד לו 'אל תעשה את זה, תעזוב אותה ואשתי גם צעקה. ואמרתי שאני אתקשר למשטרה והוא מיד הפנה אליי את הסכין, ואמר 'אני אהרוג אותך ואז אני אהרוג אותה'. ואז אני יצאתי משם והתקשרתי למשטרה".

אחיה של הנרצחת אמר הערב לחדשות 2 באינטרנט כי "חיי אדם נהיו הפקר. היום זה פה, מחר זה בתל אביב. כל אחד הטוב בעיניו יעשה. נמאס, היא לא פחדה ממנו, שיירקב בכלא עד יומו האחרון".

גורמים שנכחו בזירת הרצח אמרו לחדשות 2 באינטרנט כי ישנו חשד סביר לפיו החשוד ברצח תקף את הנרצחת קודם כל במשקולת כבדה, ורק אחר כך דקר אותה מספר פעמים בסכין. בהמשך הוא נעל את עצמו בחדר יחד עם הקורבן, ושם מצאו אותו השוטרים שפרצו לדירה כשהוא יושב על המיטה, הסכין לצידו והמשקולת מגואלת בדם על הרצפה.

המשטרה: הכתובת לא הייתה על הקיר

ניצב משנה דורון ידיד, מפקד מרחב מוריה במשטרה אמר לאחר הרצח לחדשות 2 באינטרנט כי "התקבל דיווח על אירוע דקירה. המשטרה הגיעה תוך 3 וחצי דקות למקום, איתרה את הכתובת וניסתה להיכנס לבית. הנרצחת הייתה שכובה על הרצפה".

"לחשוד יש 4 תיקים, בחלקם הוא חשוד ובחלקם הוא מתלונן. בתיק אחד הומלץ לעמוד לדין. הכתובת לא הייתה על קיר. אם הכתובת הייתה על הקיר, החשוד היה מממש ומבצע את האיומים על שכניו. החשוד התלונן גם כן על השכנים נגד איומים ותקיפה. הטיפול של המשטרה בכל הקשור לאירועים עד כה היה ללא דופי".

הוא הוסיף, "לא זיהינו הפרעה נפשית, גם מהתרשמות של קצין משטרה עם חשוד ברצח בעבר הוא לא זיהה מסוכנות".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק