החיילת החשודה במעורבות בלינץ': "אני רוצה להגיד למשפחה: כואב לי הלב"

בלעדי: החיילת ששוחררה היום ממעצר לאחר שנחשדה במעורבות בלינץ' שבו נרצח לאונרד (אריק) קרפ מדברת לראשונה לאחר השחרור. "אני באמת באמת מתחרטת", היא מתוודה מול המצלמה, "ניסיתי לעשות הכל כדי למנוע את זה, אבל לא היה לי מה לעשות". צפו בדברים

"אני רוצה להגיד למשפחה שמאוד כואב לי הלב על הבן-אדם שנפטר" - כך אומרת הערב לראשונה לאחר שחרורה מהמעצר החיילת בת ה-19 החשודה במעורבות בלינץ' האכזרי, שהביא למותו של לאונרד(אריק) קרפ ז"ל בליל שבת האחרון.

המשטרה ועורך דינה של החיילת הורו לה לשמור על שתיקה מול כלי התקשורת על מנת שלא לחבל בחקירה הנמשכת, אולם היום היא הסכימה לומר בכל זאת כמה מילים למצלמת חדשות 2 באינטרנט.

"אני באמת באמת מתחרטת"

"אני רוצה להגיד למשפחה (משפחתו של אריק קרפ ז"ל), שמאוד כואב לי הלב על הבן-אדם שנפטר", אמרה החיילת, "ואין לי הרבה מה להגיד יותר". לשאלה האם היא מתחרטת על אירועי ליל שבת, השיבה החיילת כי "אני באמת באמת מתחרטת, וניסיתי לעשות כמה שיותר בשביל למנוע את זה (את הרצח), אבל לא היה לי מה לעשות יותר".

החיילת שוחררה היום למעצר בית, והוריה, שהמתינו לה מחוץ לתחנת המשטרה, הביעו צער רב על המקרה. בתחילת השבוע הוארך מעצרה של הצעירה בשלושה ימים, והיום החליטה המשטרה כי אין עוד צורך להחזיקה במעצר. החשודה השנייה בת ה-17 שוחררה כבר ביום ראשון.

"אנחנו מתנצלים בפני משפחת קרפ ומשתתפים בצערם", אמרו הוריה של החיילת שהגיעו למשטרת מרחב ירקון לאסוף את בתם למעצר הבית. "אנחנו בתחושה קשה, אבל כשנראה שוב את בתנו ניתן לה חיבוק. אנחנו מקווים שזה אירוע שלא יחזור שנית".

הוריה של החיילת גם ביקשו להעביר מסר להורים ברחבי הארץ: "אנחנו אומרים לכל ההורים, בעיקר הורים לבנות - תשגיחו על הילדים שלכם שלא יסתובבו עם בני מיעוטים".

"החיילת גילתה אומץ לב בחקירה"

"החיילת גילתה אומץ לב בחקירתה ושיתפה פעולה באופן מלא עם החוקרים, ולכן החליטו לשחרר אותה", אמר לחדשות 2 באינטרנט סניגורה עו"ד ניר אלפסה. "החשדות שמיוחסים לה הם שיבוש הליכי משפט ברף הנמוך ביותר, ומה שעשתה בחקירה הוא בדיוק ההפך מכך".

"אתמול נערכו עימותים בין המעורבים בפרשה, ביניהם גם החיילת", הוסיף הסניגור. "חלק מהעימותים הם שהובילו להודאה, בינתיים של חשוד אחד, שאתמול הגיע למקום הרצח ושיחזר אותו".

שלושה חשודים מבין החמישה שלהם מייחסים את מעשה הרצח כבר שיחזרו את המיוחס להם. כל אחד שיחזר את חלקו וסיפר על מה שנראה לו שחבריו עשו. עתה מנסים החוקרים להצליב את שלל הגרסאות במטה להבין מי לקח חלק גדול יותר בלינץ', ומיהו זה שנתן לקרפ את המהלומה הקטלנית שהביאה למותו.

אחד החשודים הודה ושיחזר את הרצח

אתמול הובא אחד החשודים בפרשה לזירה, הודה במעורבות בקטטה האלימה ושיחזר כיצד הוא וחבריו בעטו שוב ושוב ללא רחם בלאונרד (אריק) קרפ ז"ל.

בתחילת השיחזור הובילו חוקרי מרחב ירקון את הצעיר, תושב ג'לג'וליה ששמו עדיין אסור לפרסום, לכניסה לטיילת כשהוא אזוק ברגליו ובידיו. החוקרים ביקשו מהחשוד לגולל בפניהם את שרשרת האירועים ולהסביר כיצד גלש הוויכוח המילולי עם המנוח לפסים אלימים.

בסמוך לספסל בו ישבו בני משפחת קרפ נעצרו המשחזרים, ואז נשכב על הקרקע אחד החוקרים שדימה את אריק ז"ל. החשוד הדגים בפני הנוכחים כיצד הוא וחבריו בעטו בו והיכו אותו במהלומות בליל הרצח, גם לאחר שזה איבד את הכרתו.

בהכנת הכתבה השתתפה כתבתנו דנה סומברג

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

הלינץ' בטיילת - סיקור מיוחד:

הלינץ' בטיילת: החשוד הודה - ושיחזר את הרצח

מאות ליוו את אריק קרפ למנוחת עולמים

סקר חדשות 2: הציבור חושש מאלימות

אחיו של הנרצח בראיון מיוחד

פקח בחוף: הצעירים כבר תקפו כאן

אביה של החשודה בלינץ': "הלוואי והאשמים יבואו על עונשם"

לינץ' אכזרי בחוף הים של תל אביב