חשד לרצח בי-ם: אישה נדקרה למוות

גבר נעצר הערב בחשד שדקר למוות את בעלת הדירה בה גר בעיר לאחר ויכוח ביניהם. כוחות המשטרה ומד"א פרצו לדירה לאחר דיווח של השכנים על צעקות, ומצאו את האישה בת ה-50 במצב אנוש עם סימני דקירות בכל גופה. מאמצי ההחייאה נכשלו ומותה נקבע במקום. שכנה: "המשטרה לא עשתה כלום, הוא איים על החיים של כולנו"

האלימות לא מסתיימת: חשד לרצח מחריד בדקירות סכין של אישה בדירה בירושלים.

אישה כבת 50 נדקרה בביתה שברחוב פיינשטיין בשכונת ארמון הנציב בירושלים. שכנים ברחוב שמעו זעקות מתוך הדירה, והזעיקו כוחות גדולים של משטרה ומד"א. השוטרים נתקלו בדלת נעולה, והזעיקו את שירותי הכבאות שפרצו לדירה. כשנכנסו הכוחות לדירה, הם מצאו כתמי דם בכל מקום ואת האישה במצב אנוש עם דקירות בכל חלקי גופה.

אנשי מד"א ניסו לבצע בה החייאה, אך נאלצו לקבוע את מותה במקום. סמוך לדירה נמצא גבר כבן 30, שנעצר כחשוד במעשה. החשד הראשוני: הגבר גר בדירה בשכירות, האשה שנרצחה - בעלת הבית, שניסתה לפנות את הדייר מהדירה. כנראה היה ביניהם ויכוח בנושא, במהלכו, על פי החשד, הדייר שלף סכין ושחט אותה.

החשוד הועבר למשטרת מרחב מוריה והוא נחקר כעת. מחר הוא יובא לבית משפט השלום בירושלים להארכת מעצרו.

השכנים: "הוא איים גם על חיינו", המשטרה: "הכתובת לא הייתה על הקיר"

נועה מרגלית, שכנה ברחוב סיפרה על החשוד כי "הוא היה מוכר במשך תקופה ארוכה, הסיפור היה יכול להימנע, המשטרה לא עשתה כלום, הוא איים על החיים של כולנו, אנחנו טענו שהוא לא שפוי, אבל לא הקשיבו לנו".

"אני יודעת שהיא (בעלת הדירה) הגיעה עם שוכרים ואני בטוחה שזה היה יכול להימנע", הוסיפה. "הבחור היה יוצא וחוזר ממעצרים, היה מפחיד אנשים, אנשים חיו בפחד, הוא חיבל ברכוש. אני החלפתי 8 פעמים צמיגי רכב, הכתובת הייתה על הקיר, זה לא שאף אחד לא ידע או לא שמע".

ניצב משנה דורון ידיד, מפקד מרחב מוריה במשטרה אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "התקבל דיווח על אירוע דקירה. המשטרה הגיעה תוך 3 וחצי דקות למקום, איתרה את הכתובת וניסתה להיכנס לבית. הנרצחת הייתה שכובה על הרצפה".

"לחשוד יש 4 תיקים, בחלקם הוא חשוד ובחלקם הוא מתלונן. בתיק אחד הומלץ לעמוד לדין. הכתובת לא הייתה על קיר. אם הכתובת הייתה על הקיר, החשוד היה מממש ומבצע את האיומים על שכניו. החשוד התלונן גם כן על השכנים נגד איומים ותקיפה. הטיפול של המשטרה בכל הקשור לאירועים עד כה היה ללא דופי".

הוא הוסיף, "לא זיהינו הפרעה נפשית, גם מהתרשמות של קצין משטרה עם חשוד ברצח בעבר הוא לא זיהה מסוכנות".

גל האלימות של קיץ 2009 לא נפסק

הרצח המחריד היום בירושלים מצטרף לרשימה ארוכה, ארוכה מדי, של רציחות ותקיפות שאירעו בשבועות האחרונים.

ה"גל" נפתח עם רצח הילדה נעה גולדרינג, בת 3 וחצי, על ידי אביה, אסף גולדרינג. גולדרינג נעצר מיד לאחר הרצח והועבר להסתכלות בבית חולים פסיכיאטרי. לפני מספר ימים הוגש נגדו כתב אישום מזעזע, שם נכתב כי חנק את בתו הקטנה בעזרת ניילון נצמד.

שבוע בדיוק לאחר רצח נעה בת ה-3, אירע הטבח במועדון הנוער של הקהילה בלב תל אביב. ליז טרובישי, בת 16 וניר כץ, בן 24, נרצחו שם ביריות ועוד 12 נפצעו, חלקם באורח קשה. היורה נמלט מהמקום וטרם נתפס. המשטרה הוציאה צו איסור פרסום גורף.

כשבוע לאחר מכן, נרצח ביריות הנער יפתח מור-יוסף ברמלה. חקירה ראשונית בעניין העלתה שעבריינים תכננו לחסל עבריין אחר בשם עינב כהן, ירו בו ופצעו אותו, אך ירו גם במור-יוסף שרק ישב על המדרכה. רק אמש נעצרו שניים בחשד למעשה.

תוך כדי חקירת הרצח ברמלה, התגלתה גופת אישה מבותרת בתוך פח אשפה ברמת גן. המשטרה פתחה בחקירה והוציאה צו איסור פרסום גורף בפרשה, שטרם הוסר. מספר ימים לאחר איתור הגופה ברמת גן, אותרו חלקי גופה גם בנחל אלכסנדר. במשטרה חשדו כי יש קשר בין המקרים וכעבור ימים הודיעו על "התפתחות דרמטית בחקירה", והתירו לפרסם כי שתי הגופות אכן קשורות זו לזו.

בתוך שלל המקרים האלה, נאלצו במשטרת מחוז תל אביב לטפל גם במקרה הרצח המזעזע של לאונרד קרפ בטיילת של חוף תל ברוך בתל אביב. על פי החשד, חבורת צעירים מג'לג'וליה התקיפו את קרפ, שהיה עם בתו ואשתו בים, ללא סיבה. במקום נכחו גם שתי צעירות יהודיות. בסופו של דבר, אותרה גופתו של קרפ כשעליה סימני אלימות - והחשודים נעצרו.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

רצח רודף רצח - סיקור מיוחד

פקח בחוף: הצעירים כבר תקפו כאן

אביה של החשודה בלינץ': "הלוואי והאשמים יבואו על עונשם"

לינץ' אכזרי בחוף הים של תל אביב

הערכה: יש קשר בין שתיים מהגופות

נתניהו ואהרונוביץ': המומים מהפשע