החשד: שלח מישהו אחר למאסר במקומו

תושב ירושלים חשוד שביצע עבירות בנייה, ואחרי שהוגשה נגדו תביעה - החתים גבר נרקומן על מסמך שאומר שהוא קבלן הבניין ואחראי לכל אישורי הבנייה. הנרקומן נכלא לשנתיים, ורק עכשיו הקבלן המקורי הפך לחשוד בעצמו

האחד פשע, השני נשלח לכלא - כך עולה מפרטים חדשים שחשפה היום המשטרה בפרשה בת ארבע שנים. רק עכשיו מתחילים החוקרים להבין את גודל התרמית שעל פי החשד בוצעה כאן.

תחילתו של הסיפור בשנת 2005. תושב בית חנינא בשם ע'אזי ווזווז הואשם בבית משפט לעניינים מקומיים בעבירות של חריגות בנייה ובנייה ללא היתר. למרות זאת, ווזווז נחוש היה לא לשלם את המחיר על פשעיו.

בשלב מסוים, לאחר שהוגשה נגדו תביעה, הוא פונה לתושב אחר מבית חנינה בשם אבו שריעה. ווזווז ניצל ככל הנראה את העובדה כי אבו שריעה הוא נרקומן כבד, כזה שאפילו המשטרה מתארת אותו כאדם "לא מפוקס" שלא יודע מה קורה מימינו ומשמאלו.

העביר לנרקומן את האחריות לעבירות

ווזווז הצליח להחתים את אותו אבו שריעה בן ה-57 (כיום בן 60) במסמך משפטי שלמעשה מעביר לו את האחריות לעבירות. בהסכם, שנחתם ככל הנראה במעמד נוטריון, מסכים אבו שריעה להיות הקבלן של הבניין שייבנה על המגרש שלו, ובתמורה עליו לדאוג לכל היתרי הבנייה. אבו שריעה, שכנראה לא בדיוק מבין את תוכנו של המסמך, חותם.

כתוצאה מהמהלך הזה הוסבה התביעה מווזווז לאבו שריעה. בית המשפט הטיל על אבו שריעה קנס כספי של חצי מיליון שקלים. מכיוון שלא היה בידיו את הסכום, בית המשפט שלח את אבו שריעה לשנתיים מאסר בפועל. עורך דינו, כמו גם המסמכים החסרים, לא הספיקו לערעור שהגיש אבו שריעה והוא ריצה את מלוא העונש - שנתיים בכלא.

התפנית בפרשה התרחשה דווקא לאחר שחרורו מהכלא. אבו שריעה הגיע לפני זמן מה למשטרה בעניין אחר לחלוטין. תוך כדי שיחה, הוא סיפר לחוקר את מה שאירע לו ואת הקשרים שהיו לו עם ווזווז. רק אז הבין החוקר כי מי שעומד מולו ריצה שנתיים מאסר על לא עוול בכפו, ואז התחילה להתגלגל החקירה שבמסגרתה נחקר - מי שעל פי החשד הוא הפושע האמיתי - ע'אזי ווזווז.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק