החיילת החשודה בלינץ' בתל אביב שוחררה למעצר בית

אחרי 3 ימים במעצר החליטה המשטרה שאין עוד צורך להחזיק במעצר את בת ה-19 שנעצרה יחד עם הצעירים שחשודים ברציחתו של לאונרד קרפ בת"א והיא שוחררה למעצר בית. הורי החיילת: "אנחנו מתנצלים בפני משפחת קרפ"

המשטרה החליטה הבוקר לשחרר למעצר בית את החיילת בת ה-19 מכפר סבא החשודה במעורבות בלינץ' שהביא למותו של לאונרד(אריק) קרפ בן ה-59 בשבת האחרונה ובשיבוש הליכי משפט. הוריה, שהמתינו לה מחוץ לתחנת המשטרה, הביעו צער על המקרה.

בתחילת השבוע הוארך מעצרה של הצעירה בשלושה ימים, והיום החליטה המשטרה כי אין עוד צורך להחזיקה במעצר. החשודה השנייה בת ה-17 שוחררה כבר ביום ראשון.

"אנחנו מתנצלים בפני משפחת קרפ ומשתתפים בצערם", אמרו הוריה של החיילת שהגיעו למשטרת מרחב ירקון. "אנחנו בתחושה קשה, אבל כשנראה שוב את בתנו ניתן לה חיבוק. אנחנו מקווים שזה אירוע שלא יחזור שנית". הוריה של החיילת גם ביקשו להעביר מסר להורים ברחבי הארץ: "אנחנו אומרים לכל ההורים, בעיקר הורים לבנות - תשגיחו על הילדים שלכם שלא יסתובבו עם בני מיעוטים".

"החיילת גילתה אומץ לב בחקירתה ושיתפה פעולה באופן מלא עם החוקרים, ולכן החליטו לשחרר אותה", אמר לחדשות 2 באינטרנט סניגורה עו"ד ניר אלפסה. "החשדות שמיוחסים לה הם שיבוש הליכי משפט ברף הנמוך ביותר, ומה שעשתה בחקירה הוא בדיוק ההפך מכך".

"אתמול נערכו עימותים בין המעורבים בפרשה, ביניהם גם החיילת", הוסיף הסניגור. "חלק מהעימותים הם שהובילו להודאה, בינתיים של חשוד אחד, שאתמול הגיע למקום הרצח ושיחזר אותו".

אחד החשודים הודה ושיחזר את הרצח

שלושה ימים לאחר הרצח המזעזע בטיילת בחוף תל ברוך בתל אביב הובא אתמול אחד החשודים בפרשה לזירה, הודה במעורבות בקטטה האלימה ושיחזר כיצד הוא וחבריו בעטו שוב ושוב ללא רחם בלאונרד (אריק) קרפ ז"ל.

בתחילת השיחזור הובילו חוקרי מרחב ירקון את הצעיר, תושב ג'לג'וליה ששמו עדיין אסור לפרסום, לכניסה לטיילת כשהוא אזוק ברגליו ובידיו. החוקרים ביקשו מהחשוד לגולל בפניהם את שרשרת האירועים ולהסביר כיצד גלש הוויכוח המילולי עם המנוח לפסים אלימים.

בסמוך לספסל בו ישבו בני משפחת קרפ נעצרו המשחזרים, ואז נשכב על הקרקע אחד החוקרים שדימה את אריק ז"ל. החשוד הדגים בפני הנוכחים כיצד הוא וחבריו בעטו בו והיכו אותו במהלומות בליל הרצח, גם לאחר שזה איבד את הכרתו.

העצורים: בת ה-17 שוחררה לביתה, החיילת נשארה במעצר

אתמול עוד שתקו החשודים המרכזיים, והחוקרים החליטו לערוך עימות בין אחד החשודים לבין הצעירות היהודיות שהיו עם החבורה בליל הרצח. "אמרנו לכם להפסיק, ואתם לא הפסקתם להרביץ לו. אתה נתת לו מכות רצח", הטיחה אחת הצעירות בחשוד במהלך העימות. על כך השיב לה החשוד: "את לא מתביישת להגיד לי את זה? יש לי אישה וילדים, אני לא פושע", ותשובת הצעירות: "ממש לא, אנחנו סיפרנו את כל האמת לשוטרים".

שלשום ליוו מאות בני משפחה, חברים ומכרים למנוחות בבית העלמין סגולה את אריק ז"ל. המשטרה הגיעה ללוויה בכוחות גדולים וליוותה את בני המשפחה ההמומים עד הקבר הטרי.

בנותיו של אריק, הילה - שהייתה עמו בליל הרצח, ואחותה, ספדו לאביהם בדמעות: "חינכת את שתינו להיות אנשים ישרים וטובים. ואת כל מה שהיה לך נתת לנו. כל כך קשה לעכל שלא תראה אותנו בהמשך הדרך".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

רצח רודף רצח - סיקור מיוחד

פקח בחוף: הצעירים כבר תקפו כאן

אביה של החשודה בלינץ': "הלוואי והאשמים יבואו על עונשם"

לינץ' אכזרי בחוף הים של תל אביב

האם מדובר ברוצח סדרתי שפועל במדינה?

הערכה: יש קשר בין שתיים מהגופות

נתניהו ואהרונוביץ': המומים מהפשע